Anlık Bildirim

Google Drive'ın gelişmiş arama filtreleri tüm kullanıcılara sunuluyor

Google, Drive'da bir dosyayı bulmayı kolaylaştıran yeni arama filtreleme seçeneklerini tüm kullanıcılara sunmaya başladığını duyurdu.                            

Google Drive'ın yeni filtreleri herkes için kullanılabilir oldu

Google, geçtiğimiz Kasım ayında Google Drive'da aranan dosyaların daha kolay bir şekilde bulunmasını sağlamak için yeni arama filtrelerini test etti. Yapılan yeni açıklamaya göre Gmail'dekine benzer gelişmiş arama seçenekleri artık genel olarak tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Drive'ın gelişmiş arama seçenekleri

Birçok kullanıcı teknoloji devine Google Drive'daki arama seçeneklerinin yeterli olmadığını ve bir dosyayı ararken çok fazla zaman harcadıklarını belirtmişti. Bu durumun üzerinde Google, bir süredir test ediği gelişmiş arama seçeneklerini artık tüm Drive kullanıcıları için kullanıma sunuyor.

Daha önceden sadece anahtar kelimeler üzerinden yapılan aramalarda birçok alakasız sonuç içerisinden kullanıcılar, aradıkları dosyayı bulmaya çalışıyorlardı ancak yeni arama seçenekleri bir dosyanın Drive'daki konumuna, dosyanın türüne, dosyayla etkileşimde bulunulan kullanıcılara, dosyanın son değiştirilme tarihine, yalnızca başlığa ve yapılacaklara göre aramaları filtrelemeye olanak tanıyor.

Kullanıcılar Google Drive'ın yeni arama filtrelerini kullanmak istediklerinde arama yerine bir anahtar kelime girerek arama yaptıktan sonra sonuçlar listesinin üst kısmından ulaşabilecekler. Google, yeni arama seçeneklerini kademeli olarak tüm kullanıcılara sunmaya başladı.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim