Anlık Bildirim

Google, Facebook ve Twitter CEO'larına mahkeme celbi gönderilecek

Facebook, Google ve Twitter CEO'ları, ABD Senatosu Ticaret Komitesi önünde gönüllü olarak savunma yapmayı reddedince komite, CEO'lara duruşmaya gelmeleri için mahkeme celbi gönderilmesini onayladı.

Google, Facebook ve Twitter CEO'larına mahkeme celbi gönderilecek Tam Boyutta Gör

ABD Senatosu Ticaret Komitesi, Twitter, Google ve Facebook üst düzey yöneticilerinin, İletişim Hakkı Yasası'nın 230. Bölümü'nden yararlandığı yasal dokunulmazlık ile ilgili bir duruşma için CEO'ların gönüllü olarak gelmeyi reddetmeleri üzerine komite, mahkeme celbiyle komite önüne getirilmelerine oy birliğiyle karar verdi.

Bölüm 230 nedir ve CEO'lar hangi sebeple komite önüne çıkacaklar?

İletişim Hakkı Yasası'nın 230. Bölümü'nde, web sitelerinin ve teknoloji platformlarının, kullanıcılarının oluşturduğu içerikten sorumlu tutulamayacağı ve şirketlere, sitelerini uygun gördükleri şekilde denetlemek için geniş bir özgürlük verildiği yer alıyor.

Facebook'tan Mark Zuckerberg, Twitter'dan Jack Dorsey ve Google'dan Sundar Pichai, muhafazakar önyargı iddiaları, dezenformasyon ve çevrimiçi dolandırıcılıkla mücadele çabaları ve çocuklar ve gençler için internet güvenliği hakkında sorgulanacaklar.

Facebook, mahkeme celpleri hakkında yorum yapmayı reddetti ancak yöneticilerinin son üç yılda ABD Senatosunun Ticaret Komitesi önünde üç kez ifade verdiklerini ve Facebook yöneticilerinin son dört yılda ABD kongre komiteleri önünde 20'den fazla ifade verdiğini belirtti.

Twitter ve Google ise mahkeme celpleri konusunda henüz açıklama yapmadılar.

Kaynakça https://www.cnet.com/news/us-senate-issues-subpoenas-for-mark-zuckerberg-jack-dorsey-and-sundar-pichai/ https://www.theverge.com/2020/10/1/21496879/senate-subpoena-google-facebook-twitter-ceos-big-tech-section-230 Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim