Anlık Bildirim

Google gelirlerini önemli oranda arttırdı

Google reklam üzerinden elde ettiği gelirleri önemli oranda arttırırken artık abonelikler, hizmetler gibi yan gelirleri de ana miktar içerisinde büyük bir yer tutmaya başladı.

Google gelirlerini önemli oranda arttırdı Tam Boyutta Gör

İnternet kullanıcılarının her geçen gün artması iki firmanın gelirlerini en iyi şekilde etkiliyor. Bunlardan birisi Facebook iken diğer ise Google. İki firma da trafik ve buna bağlı reklam gelirlerinde zirve yaptı. 

YouTube sürprizi

Geçen yılın son çeyrek raporlarına göre Google toplamda 46 milyar dolar gelir elde etti. Yıl bazında yüzde 17 artış yaşadı. Google ağına ortak firmaların ürettiği gelir 6 milyar dolara ulaşırken YouTube ise 4.7 milyar dolar ile gelire katkı yaptı. Donanım ürünleri ve Google Play gibi ürünlerin olduğu Diğer kategorisi ise 5.2 milyar elde etti. Google ilk kez YouTube gelirlerini basın ile paylaştı. 

Bu rakamın 40 milyar doları doğrudan reklamlardan geldi. 6 milyar dolar ise YouTube Premium veya abonelik ücretleri gibi yan gelirlerden elde edildi. Google'ın bu yan gelirleri de önemli bir artış gösterdi. 

2019 yılı genelinde ise elde edilen gelir 161.8 milyar dolar oldu. Ağ ortakları 21.5 milyar dolar, Diğer kategorisi 17 milyar dolar, YouTube ise 15 milyar dolar katkı yaptı. YouTube Premium üye sayısı 20 milyon, YouTube TV Premium üye sayısı ise 2 milyonu geçti. Reklam gelirleri bu rakamın 134 milyar dolarını oluşturuyor. Yeni yılın ilk çeyreğinde de Google artış yaşamayı bekliyor. 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim