Anlık Bildirim

MSB'nin Şehitler Listesi yeniden kullanıma açıldı

E-Devlet'in kullanıma sunduğu Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama hizmetinden sonra yoğun ilgi gören MSB Şehitler Listesi uygulaması bir süre askıya alınmıştı. Şehitler Listesi yeniden kullanıma sunuldu.

Milli Savunma Bakanlığı Şehitler Listesi
 

E-Devlet üzerinde Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama hizmetinin vatandaşların kullanımına sunulmasından sonra Milli Savunma Bakanlığı’nın “Şehitler Listesi Sorgulama” hizmeti de gördüğü yoğun ilgiden sonra bir süre askıya alınmıştı. MSB, bu uygulamayı yeniden kullanıma açtı.

Yeniden kullanıma açıldı 

Milli Savunma Bakanlığı’nın Şehitler Listesi hizmeti yeniden kullanıma sunuldu. 2008 yılında vatandaşların kullanımına sunulan “Şehit Tespit Projesi” dahilinde Osmanlı’nın yıkılış dönemi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda yaşanan savaşlarda şehit düşenlerin kayıtları internete taşınmıştı. Soyağacından büyüklerinin ismini öğrenen vatandaşlar da şimdi bu hizmeti kullanarak yakınlarından şehit düşen olup olmadığını kontrol ediyor.

MSB’nin bu listesinde 1853 Kırım Savaşı, 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı, 1897 Osmanlı-Yunan Savaşı, 1911 Trablusgarp savaşı, 1912-1913 Balkan Savaşı, 1914-1918 Birinci Dünya Savaşı, 1919-1922 İstiklal Savaşı, 1950-1953 Kore Savaşı ve 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehit düşenlerin bilgileri yer alıyor.

Listeden arama yapmak için http://msb.gov.tr/Personel/SehitleriListele linkini kullanabilirsiniz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim