Anlık Bildirim

Intel ARC serisi 32 modelden oluşabilir

Intel ARC ekran kartı serisi adeta çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki yıl dizüstü ve masa üstü platformlara yönelik tam 32 adet ekran kartı hazırlanıyor.  

Intel ARC serisi Tam Boyutta Gör

Intel’in büyük yatırımlarla hayata geçirdiği ARC grafik teknolojileri markası ilk olarak Xe adıyla entegre işlemcilerde kendisini göstermişti. Performansı başarılı bulunan entegre sistemlerden sonra şimdi sıra masa üstü sistemlere geldi. 

Intel ARC neler sunacak?

Intel ARC firmanın masa üstü ve sunucu sistemlere yönelik hamlesi olacak. Süperbilgisayar tarafında Ponte Vecchio tasarımı ile var olmak isteyen Intel’in sunucu tarafında ise bir süre beklemek istediği dile getirilmişti. Bunun yerine masa üstü tarafa ağırlık verecek. 

Ortaya çıkan yeni bilgiler de bunu doğrular nitelikte. v30.0.101.1002 grafik sürücüsünde yer alan kodlar tam 32 farklı ekran kartı modeline işaret ediyor. Intel’in bu ekran kartlarını bir büyük grafik çekirdeği ve bir küçük grafik çekirdeği etrafında gruplayacağı ifade ediliyor. Böylece bozuk çıkan çekirdekler aynı gruptaki diğer ekran kartında kullanılabilecek. 

Intel’in toplamda 6 farklı ekran kartı hazırladığı biliniyor. Masa üstü ve dizüstü olarak bunların 12 tane olacağını söyleyebiliriz. Muhtemelen farklı hızlar ve bellek kapasiteleri ile sayı 32 olacak. Önümüzdeki yıl boyunca Intel’in yoğun bir tanıtım rüzgârı içine gireceğini söyleyebiliriz. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim