Anlık Bildirim

Intel DG2 ekran kartı yakında tanıtılıyor

Intel’in yeni grafik mimarisini oyunculara ve profesyonellere taşıyacak olan Intel DG2 ekran kartları yakında piyasaya çıkıyor. Intel kısa süre sonra bir tanıtım yapacak.

Intel DG2 ekran kartları hazır Tam Boyutta Gör

Intel’in bugüne kadar yaptığı yatırımların ne derece başarılı olduğunu gösterecek Intel DG2 oyuncu ekran kartları yakında zamanda tanıtılıyor. Intel tanıtım ile ilgili ilk ipuçlarını paylaşmaya başladı. 

Intel DG2 özellikleri neler?

Computex 2021 fuarında efsane isim Raja Khoduri bir paylaşım yapmış ve 512 kümeli yani 4096 işlem birimli Intel DG2 mimarisinin çekirdeğini göstermişti. 448, 384, 256, 128 ve 96 kümeli varyantlarının da olacağı bilinen Intel DG2 masa üstü ekran kartları oldukça iddialı. 

TUM_APISAK tarafından paylaşılan benchmark skorlarına göre 448 kümeli olan varyanta RTX 3070 ve RX 6700 XT ekran kartlarını zorluyor. 1.8GHz hızına çıkan varyantın bellek kapasitesi belli değil ancak 12GB-16GB arasına yerleşmesi bekleniyor. 

Diğer taraftan 128 kümeli olan varyantın ise GTX 1650 ekran kartını geride bıraktığı ifade ediliyor. 35W gibi oldukça verimli bir tüketimi olan kartın 4GB GDDR6 bellek taşıdığı ifade ediliyor. 384 kümeli varyantın GeForce RTX 3060 ekran kartına alternatif olacağını söyleyebiliriz. 512 kümeli olan varyant ise muhtemelen GeForce RTX 3080 ve RX 6900 XT ile mücadeleye girmek isteyecektir. 

Intel DG2 örneklemeye başladı Tam Boyutta Gör

Intel DG2 tanıtımı ne zaman?

International Supercomputing (ISC) 2021 konferansında bir açıklama yapan Intel, DG2 ekran kartlarını örneklemeye başladığını duyurdu. Henüz net bir tarih verilmese de yakında tanıtım yapılacak. 
Intel Xe-HPG DG2 olarak tanımlanan ekran kartlarının nihai sürümde isim değişikliğine uğrayıp uğramayacağı bilinmiyor. Mobil tarafta Intel Iris Xe Max isimlendirmesini görmekteydik. 

Intel DG2 ekran kartlarının masa üstü ve mobil versiyonları ile piyasaya çıkması bekleniyor. Full HD çözünürlük altına inen Intel DG1 ise daha çok OEM ağırlıklıydı ve bazı hazır sistemlerde görme imkânımız olmuştu. 


 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim