Anlık Bildirim

Intel, Alman hükümetinden daha fazla teşvik istiyor

Bütçesini yeni tesis yatırımlarına adeta saçan Intel şimdi toparlamanın peşine düştü. Alman hükümetinden yeni yatırımı için daha fazla teşvik miktarı istiyor.   
Intel Tam Boyutta Gör
Pandemi döneminde yaşanan küresel çip krizi nedeniyle kesenin ağzını açan yonga devleri on milyarlarca dolarlık tesis yatırımları duyurmuştu. Haliyle ülkeler de teşvik yarışına girmişti. Ekonomik kriz ile birlikte bu büyük yatırımlar devlere yük olmaya başladı.

Intel kaynak arayışında

Pandemi döneminde devasa yatırım açıklayan firmalardan birisi de Intel’di. Almanya’da 33 milyar avroluk bir yatırımın müjdesini veren Intel, devletten de 6.8 milyar avroluk teşviği kapmıştı. Bugün geldiğimiz noktada teşvikler yetersiz kalıyor.

Gelen haberlere göre Intel devletten 3.2 milyar avro daha istiyor. Böylece toplam teşvik tutarı 10 milyar avroya yükselmiş olacak. Intel’in ABD’de yatırım maliyetlerinin 5 milyar dolar artması ile sıkışmaya başladığı ifade ediliyor.

Bu kargaşa da Vietnam da fırsatı kaçırmak istemiyor. Ülke kaynakları Intel’in 3.2 milyar dolarlık yatırım düşündüğünü dile getiriyor. Böylece ülkedeki toplam yatırımlar 7.4 milyar dolara yükselmiş olacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim