Anlık Bildirim

iPhone 14 ve iPhone 14 Pro için Acil Durum Uydu Bağlantısı özelliği bu ay geliyor

iPhone 14 serisi bu ay Acil Durum Uydu Bağlantısı özelliği ile tanışacak. Bu özelliğin ilk olarak ABD'de ve Kanada'da devreye sokulması bekleniyor. Kendisinin ülkemize de geleceği öngörülüyor.
Acil Durum Uydu Bağlantısı Tam Boyutta Gör
iPhone 14 ve iPhone 14 Pro kullanıcıları için Acil Durum Uydu Bağlantısı (Emergency SOS) çok yakında devreye sokulacak. Apple'ın yayımladığı bir belgede bu özelliğin Kasım 2022'de aktif edileceği yazıyor.

Acil Durum Uydu Bağlantısı ne işe yarayacak?

Bir kişi herhangi bir yerde mahsur kaldığında veya herhangi bir tehlike anında bu sistem sayesinde hayatının kurtarılmasını sağlayabilecek. Zira Emergency SOS hastalanma, yaralanma, kaybolma, tuzağa düşürülme, araçta mahsur kalma, yangının ortasında kalma, ateşlenme ve suç işlenme anında kullanılabilecek.

Bu sistem duruma göre size bazı ek sorular sorabilir. Soruları cevapladıktan sonra size verilen yönergelere uymalı ve hareket etmelisiniz. Yüksek binalardan, dağlardan veya bağlantı kurmayı engelleyen lokasyonlardan uzak durmalısınız. Bu sistem Apple'a 450 milyon dolara mal olacak.

Acil Durum Uydu Bağlantısı Tam Boyutta Gör
Bu şartlar sağlandıktan sonra konumunuz, telefonunuzun batarya durumu ve tıbbi kimliğiniz Apple'ın acil durum aktarma servisine iletilecek. Telefonunuz çekmediği takdirde size bu mekanizmanın kullanılması tavsiye edecek.

Bu özellik ilk iki yıl boyunca iPhone 14 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak. Apple iki yıllık deneme süresi sona erdiğinde bu özelliğin ne kadara mal olacağını henüz söylemedi. Acil Durum Uydu Bağlantısı kaç kişinin canını kurtaracak hep birlikte göreceğiz.

Kaynakça https://www.imore.com/iphone/emergency-sos-via-satellite-for-the-iphone-14-will-launch-in-november https://support.apple.com/en-us/HT213426 Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim