Anlık Bildirim

KoçSavunma, denizaltılar için Acil Durum Sualtı Telefonu geliştirdi

Daha önce denizaltılar için normal su altı telefonu geliştiren KoçSavunma şimdi de Acil Durum Sualtı Telefonu  (EUT – Emergency Underwater Telephone) geliştirdi.
4

KoçSavunma'dan denizaltılara için Acil Durum Sualtı Telefonu Tam Boyutta Gör

Sualtı elektroniği ve akustiği konularında çalışmalar yürüten KoçSavunma, denizaltılar için önemli bir ürün geliştirdi. Preveze sınıfı denizaltıları için geliştirilen Acil Durum Sualtı Telefonu (EUT – Emergency Underwater Telephone) sisteminin fabrika kabul testleri başarıyla tamamlandı.

Acil Durum Sualtı Telefonu ne işe yarar?

Acil Durum Sualtı Telefonu, denizaltının satıh yapamadığı ve gemi devresinden beslenemediği durumlarda alternatif olarak kullanılan bir iletişim sistemidir. Denizaltı ortamına uygun olarak sessiz ve az güç tüketimiyle çalışabiliyor. Denizaltıdaki güç kesildiğinde bile kendi bataryası ile günlerce çalışabiliyor. Acil durumlarda kullanılmak üzere, SOS fonksiyonu mevcuttur.

Söz konusu sistemin geliştirilme çalışmaları “Preveze Sınıfı Denizaltı Yarı Ömür Modernizasyonu Projesi’nin imzalanmasıyla başlamıştı. Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen sistemin ilkinin fabrika kabul testleri 20-22 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi. KoçSavunma’dan geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile fabrika kabul testlerinin başarıyla tamamlandığı duyuruldu.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim