Anlık Bildirim

Koronavirüs salgını, Çin'deki iPad satışlarını artırdı

Tüm dünyada korku ve paniğe yol açan Koronavirüs salgınından etkilenen şirketlerin başında Apple geliyor. Ancak yeni bir rapora göre bu salgın iPad satışlarını yükseltmiş durumda.
Oy Ver

Koronavirüs salgını, Çin'deki iPad satışlarını artırdı Tam Boyutta Gör

Apple her dönemde tablet pazarına egemen olan bir şirket. Ancak son zamanlarda Koronavirüs salgını ile birlikte şirketin Çin'deki tablet satışlarının daha da arttığı belirtiliyor.

Tabletlere olan ilgi artmış durumda

Koronavirüs'ün patlak vermesinin ardından Çin'deki birçok fabrika kapılarını kapatmış ve çalışmaya geçici bir süre ara vermişti. Ancak üretim tesisleri tamamen kapatılamayacağı için, birçok çalışan evden işlerini yürütme yoluna başvurdu. DigiTimes'ın raporuna göre de, ülkede taşınabilir cihazlara olan rağbet bu nedenle artmış durumda.

Koronavirüs salgını, Çin'deki iPad satışlarını artırdı Tam Boyutta Gör

Sonuç olarak da başta iPad olmak üzere, özellikle tablet cihazlara olan talep gittikçe artış gösteriyor. Ayrıca öğrencilerin de tercih ettiği taşınabilir cihazların fiyatları da tavan yaptı. Rapora göre çevrimiçi perakende siteleri, önceden stoklarına aldıkları tabletleri yüksek fiyat etiketleriyle satışa sunuyorlar. Apple'ın Koronavirüs salgınından etkilenen şirketlerin başında olduğu su götürmez bir gerçek olsa da, iPad pazarında durumun tam tersi olduğunu söylemek mümkün.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim