Anlık Bildirim

LG Electronics yeni CEO’su belli oldu

LG Electronics yeni dönemde dijital dönüşüme daha fazla odaklanmak adına Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı William Cho'nun İcra Kurulu Başkanı olacağını duyurdu. 

William Cho Tam Boyutta Gör

Geçtiğimiz dönemde mobil pazardan çıkarak kârlılığın olduğu alanlara yönelme kararı alan LG Electronics önemli bir yönetim değişikliğine de gidiyor. Firma yeni yıla yeni bir CEO ile girecek. 

LG Electronics yeni CEO’su

LG Electronics yaptığı açıklamada Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı William Cho'nun 1 Aralık'tan itibaren İcra Kurulu Başkanı sorumluluğunu da üstleneceğini duyurdu. Yeni dönemde firma dijital dönüşüme daha fazla odaklanacak.

1987 yılında Goldstar'a katılan ve LG'nin Almanya'daki denizaşırı ofisinde dört yıl geçiren William Cho, LG Kanada, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde başkanlık görevleri de dahil olmak üzere çeşitli pozisyonlarda bulundu. Pusan Üniversitesi mezunu olan Cho, yüksek lisans derecesini Seul'deki Yonsei Üniversitesi'nden işletme alanında aldı.

LG'nin 2019'dan bu yana en iyi stratejisti olan William Cho, LG Kuzey Amerika Başkanı olarak yürüttüğü altı yıllık görev süresi boyunca LG'nin İş Kuluçka Merkezi'ni kurmaktan ve şirket içi girişimler şeklinde yeni iş fırsatları oluşturmak ve startup ortaklıklarını teşvikinden sorumluydu.

Diğer değişiklikler ise Geleceğin Teknoloji Merkezi Başkanı olarak görev yapan Dr. Kim Byoung-hoon'un, Başkan Yardımcılığı’na terfi ederek, eş zamanlı olarak Baş Teknoloji Sorumlusu ve yeni Bilgi ve İletişim Teknolojisi liderlik pozisyonunu da üstlenmesi, Kıdemli Başkan Yardımcısı Eun Seok-hyun’un Araç Bileşeni Çözümleri Şirketi’ne üçüncü ve en yeni başkanı olarak liderlik etmek üzere seçilmesi, 31 yıllık LG emektarı Jang Ik-hwan’ın, Kıdemli Başkan Yardımcılığından, Başkan Vekilliğine terfi etmesi oldu.  

LG Tam Boyutta Gör

Strateji tarafında ise Müşteri Memnuniyeti Yönetim Merkezi, CSO'nun gözetiminde yeni Müşteri Değeri İnovasyon Ofisi altına giriyor. Müşteri Değeri İnovasyon Ofisinin rolü, müşteri geri bildirimlerini ve sorunlu noktaları daha etkin bir şekilde belirlemek ve ürün planlama, geliştirme ve satış süreçlerine dahil etmek olacak. Ayrıca, Ev Aletleri ve Ev Eğlencesi Şirketleri bünyesindeki Müşteri Deneyimi İnovasyon Departmanı, Müşteri Deneyimi İnovasyon Bölümüne yükseltilecek.

Ayrıca, potansiyel büyüme fırsatlarını keşfetmek ve gelecekteki yenilikleri hızlandırmak için, Strateji Baş Ofisi çatısı altındaki Birleşme ve Satın Alma Departmanı, daha fazla kaynak oluşturulması için bölüm düzeyine yükseltiliyor. Benzer şekilde, gelecekteki trendlere ve müşteri ihtiyaçlarına daha fazla odaklanmak isteyen LG'nin Life Soft Araştırma (LSR) departmanı, Tasarım Yönetim Merkezi içindeki etkisini artırmak için Life Soft Araştırma Laboratuvarı'na terfi ettirilecek. Müşteri deneyimiyle ilgili dijital dönüşüm sürecini hızlandırmak için LG, AI Büyük Veri departmanını yeni Baş Veri Ofisi’nin (CDO) gözetimi altında bölüm düzeyine yükseltecek.
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim