Anlık Bildirim

Samsung ve Apple arasında ilginç savaş: Konu LG

1 Ağustos tarihinden itibaren Güney Kore’deki LG mağazalar zincirinde iPhone modellerinin satışına başlanacak olması lider Samsung’u aksiyon almaya yöneltti.

Samsung ve Apple mücadelesi Tam Boyutta Gör

LG’nin yıllarca emek verdiği akıllı telefon pazarından çekilmesi Güney Kore’de ilginç bir mücadelenin de fitilini ateşledi. Samsung ve Apple telefonların sergilenmesi konusunda rekabete tutuştu. 

Samsung ve Apple raf kavgasına tutuştu

LG global pazarda beyaz eşya ve taşınabilir cihazları ile biliniyor ancak kendi ülkesinde daha hareketli. Uplus adında bir operatör işleten LG aynı zamanda 400 mağazalık bir satış ağının da sahibi. 

İşte bu mağaza zinciri Apple ile Samsung arasında savaşın sebebi oldu. LG akıllı telefonları raftan inince Apple devreye girmiş ve iOS cihazlarının raflara konmasını istemişti. Karşılığında ise hatırı sayılır bir meblağ teklif etmişti. 

Apple’ın bu hamlesi memleketinde Samsung’u oldukça zorlayacak gibi. En fazla satan 5G markası Apple’ın hitap alanını genişletmesini istemeyen Samsung da hemşehrisine baskı yapmaya başladı. 

LG mağazaları kıymete bindi Tam Boyutta Gör

Samsung’un ilk etapta LG ile aralarında olan bir anlaşmayı öne sürdüğü ve Apple ürünlerini satmasını istemediği belirtiliyor. KOBİ’leri koruma amaçlı bu anlaşmada her iki marka da sadece kendi ürünlerini satabiliyordu. LG ise anlaşmada önemli bir değişiklik yaşandığında anlaşmanın yeniden gözden geçirileceği maddesine atıf yapıyor. 

İlk hamle tutmayınca bu kez Samsung kendi telefonlarını da satması için harekete geçmiş durumda. Ülkenin 3 büyük operatörünü yanına alan Samsung rakibini ikna edebilmek için çabalıyor. Bununla birlikte Samsung mağazalarına ilginin azalacağı düşüncesinde olan Samsung yetkilileri bundan biraz rahatsız olmuş.
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim