Anlık Bildirim

Microsoft'tan kripto para madenciliğine yasak: Bir istisna hariç

Microsoft bundan böyle kendisine ait olan servislerin kripto para madenciliğiyle ilgisi olduğu saptanan faaliyetlerde kullanılmasına izin vermeyecek. Bu gelişmenın ardındaki ana sebep merak ediliyor.
Microsoft Tam Boyutta Gör
Microsoft artık kendisinin onayı olmadan kripto para madenciliği faaliyetlerini yürütmenin yasak olduğunu sessizce ama resmen duyurdu. Tek bir istisna var: ABD merkezli ve çok uluslu olan bu teknoloji şirketinin servislerini kullanarak kripto para madenciliği yapmak için Microsoft'tan yazılı izin almak zorundasınız. 

Microsoft neden kripto para madenciliğini yasakladı?

İş ortaklarının ekosistemini güvence altına almayı tercih eden deneyimli firmanın bu konuda sessiz kalmayı seçtiği anlaşılıyor.

Ortada bu yasağın ardındaki nedeni anlatan resmî bir Microsoft açıklaması olmasa da Microsoft'un iş ortaklarını korumak istediği ve kripto para madencilerinin Microsoft'a ait olan bulut servislerini kullanıp kendisine gelen faturaları ödemeyeceğini düşündüğü için endişeli olduğu tahmin ediliyor.

Microsoft Tam Boyutta Gör
Yazılı izin alan kişilerin imza attığı faaliyetler Microsoft tarafından bilinip takip edilebilecek. Google Cloud, Oracle, OVH ve Digital Ocean da kendi servislerinin kripto para madenciliği faaliyetlerinde izinsiz bir şekilde kullanılmasına izin vermiyor.

Amazon Web Services ise bu yasağı sadece kendisinin kullanıcılara sunduğu ücretsiz aboneliği kullanan kişilere uyguluyor. Microsoft'tan bu konuya ilişkin resmî bir açıklama yapması bekleniyor.

Kaynakça https://www.theregister.com/2022/12/15/microsoft_online_services_cryptomining_ban/ https://www.microsoft.com/licensing/terms/en-US/product/changes/MCA Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim