Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  indirim kodu

  nükleer santral

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  5 AY

  GİRİLEN İÇERİKLER
  1 VİDEO 2 HABER

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  YILDA 2 İÇERİK
  Kuzey Avrupa’da tespit edilen yüksek radyasyon, Rusya’yı işaret ediyor
  Gökhan G. 5 ay
  Rusya kaynaklı olduğu düşünülen bir olay, İskandinavya ile Arktik bölgelerde radyasyon seviyesinin yükselmesine neden oldu. Rusya ise yapılan açıklamaların doğru olmadığını iddia etti.
  5,9b 31
  İngiliz Rolls-Royce’dan mini nükleer reaktör hamlesi
  Gökhan G. 10 ay
  İngiliz sanayi devi Rolls-Royce, nükleer enerjinin geleceğini, klasik nükleer reaktörler yerine küçük modüler reaktör (small modular reactors-SMRs) adı verilen yapılarda görüyor.
  12,3b 10
  Tüm olumsuzluklara rağmen nükleer enerjiye duyulan ihtiyaç, devam ediyor
  Gökhan G. 1 yıl
  Nükleer enerji barındırdığı tüm risklere rağmen temiz enerji sınıfında yer alıyor.Çoğu ülkenin gözden çıkarmaya başladığı nükleer reaktörlerin yanında, farklı ülkelerde de santral inşası devam ediyor.
  2,9b 36
  Japonya, Fukuşima nükleer santralinde biriken radyoaktif suyu ne yapacağını tartışıyor
  Gökhan G. 1 yıl
  Fukuşima nükleer santrali kazası sonrasında oluşan radyoaktif suyun depolandığı alan alarm sinyalleri veriyor. Depolama işini üstlenen şirket üç sene içinde alanda yer kalmayacağını belirtti.
  12,9b 59
  Nükleer felaketten 32 yıl sonra Çernobil yeniden enerji üretecek
  Furkan Babur 2 yıl
  Tarihin en büyük nükleer felaketlerinden biri olan Çernobil reaktör kazasından 32 yıl sonra bölge yeniden enerji üretmeye başladı. Bölgeye yerleştirilen güneş panelleri 2000 konuta güç verecek.
  27b 11
  Özbekistan nükleer enerjiye "Evet" dedi! Ülkenin ilk nükleer santrali 2028’de faaliyete geçecek!
  Zeynep Yolcu 2 yıl
  Nükleer enerji çağrısına olumlu yanıt alan Rusya, Özbekistan'ın ilk nükleer santralinin inşası için kolları sıvamaya başladı. Santralin inşasının 2028'e kadar tamamlanması bekleniyor.
  3,4b 10
  Yerli nükleer teknoloji için 36 milyon TL’lik eğitim yatırımı
  Yusuf Akbaş 3 yıl
  Nükleer santrallere malzeme ve teknoloji tedariği yapabilmek için yerli firmaların eğitilmesi projesine onay çıktı. 60 adet yerli firmanın talip olduğu projenin maliyeti 36 milyon TL olacak.
  3,7b 70
  Toshiba’dan nükleer santral işine 3.6 milyar dolarlık destek
  Furkan Babur 3 yıl
  Toshiba, nükleer santral inşaatlarıyla uğraşan iştiraki Westinghouse'un iflas etmesinin ardından finansal açıdan zor duruma düşse de ABD'deki yarım kalan inşaatları tamamlamak için mali teminat sundu.
  2,5b 8
  Fukushima'da insanlar evlerine dönmeye başlıyor
  Furkan Babur 4 yıl
  Yapılan son araştırmalar Fukushima Daiichi Nükleer Santrali yakınlarındaki terk edilen yerleşim bölgelerinin, tekrardan insanların yaşaması için uygun olduğunu gösteriyor.
  3b 9
  Fukushima reaktörüne giren ikinci robot kurtarılamadı
  Furkan Babur 4 yıl
  Japon yetkililerin 2 numaralı reaktör odasına gönderdiği ikinci robot, enkazda sıkıştı ve yetkililer amacına ulaşamayan robotun operatörle olan bağlantısını kesmek zorunda kaldı.
  5,1b 66
  Toshiba başkanı istifa ediyor: Zarar 6.3 milyar dolar
  Furkan Babur 4 yıl
  Toshiba Şirketler Grubu Başkanı Shigenori Shiga, Toshiba’nın ABD’deki nükleer santral inşaatlarından 6.3 milyar dolar zararla ayrıldığını ve istifa edeceğini açıkladı.
  3,3b 18
  Fukushima reaktörüne ilk kez giren robot yok olmaktan son anda kurtuldu!
  Furkan Babur 4 yıl
  Japonya'daki Fukishima Da-ichi Nükleer Santrali'nin reaktör odasına ilk kez giren robotun önce kameraları ardından diğer fonksiyonları bozuldu. Operatörler robotu 2 saatin sonunda geri çağırdı.
  8,4b 36
  Fransa’da nükleer santral patlaması!
  Fransa’nın Flamanville kentinde bulunan nükleer santralde patlama meydana geldi. Yaralıların olduğu belirtilen patlamada nükleer sızıntı riski endişesi ortaya çıktı. İşte detaylar:
  7,8b 43
  Toshiba'da sular durulmuyor: Şirket bellek bölümünü satma kararı aldı
  Furkan Babur 4 yıl
  Nükleer santrallerden beklediği kazancı elde edemeyip milyarlarca dolar zarar eden Toshiba, şirketteki yangını söndürmek için bellek yongası bölümünün bir kısmını satışa çıkardığını duyurdu.
  5,9b 15
  Toshiba nükleer santral işinde milyarlarca dolar zarar etti
  Alper Çakan 4 yıl
  Ünlü tüketici elektroniği şirketi Toshiba, aslında sadece bu alanda faaliyet göstermiyor: örneğin ABD'de nükleer santral işi de yapıyor ancak bu i kolu Toshiba'yı büyük zarara uğrattı.
  4,4b 10
  9 milyar dolara yapılıp, 3.2 milyar dolara yıkılacak santralin ilginç hikayesi
  Japonya, sadece 250 gün çalıştırabildiği ve 9 milyar dolara mal olan nükleer santralini yıkmaya hazırlanıyor. Üstelik yıkım için harcanacak para ise 3.2 milyar doları buluyor.
  13,7b 36
  Alman nükleer santrallerinde usulsüzlük skandalı
  Almanya'nın batısında bulunan iki nükleer santralin radyasyon ölçümlerinde usulsüzlük yapıldığı ortaya çıktı. Santral çalışanları hiç gerçekleştirmedikleri denetlemeleri sahte verilerle geçiştirdiler.
  4,1b 39
  Fukuşima'daki nükleer sızıntıya robotlar bile dayanamadı
  Fukuşima'da 2011'de gerçekleşen nükleer kaza, Çernobil'in ardından tarihin en büyük nükleer felaketi olarak gösteriliyor. Japon yetkililerin bölgeye gönderdiği robotlar da radyasyona dayanamadılar.
  10,3b 235
  2si1 "Kardeş Payı" Teknoloji ve Oyun Programı
  Mesut Çevik 5 yıl
  2si1 her Cuma olduğu gibi bu Cuma günü de Teknoloji ve Oyun dünyasındaki gelişmeleri ekranlarınıza taşıyor. AMD'nin eski kartlara desteği kesmesi, PS4 oyunlarının PC'de oynanabilmesi ve fazlası...
  42,4b 21
  Rusyada kurulacak devasa veri merkezi nükleer enerjiden beslenecek
  Oğuz Avcı 5 yıl
  Rusya 10 bin raflı devasa veri merkezini kurmaya hazırlanıyor. Google ve Facebook gibi devlerin de kullanacağı merkez enerjisini Nükleer santralleden karşıyalacak
  3,6b 13
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim