Anlık Bildirim

OpenSea aylık hacim rekoru kırıldı

NFT sektörünün en önemli pazar alanı haline gelen OpenSea rekorlara doymuyor. Hem aylık hacim açısından hem de aylık satış rakamı açısından yeni bir rekor kırıyor. 

OpenSea Tam Boyutta Gör

NFT sektörünün giderek daha fazla ivme kazanması ilgili platformları da adeta coşturuyor. NFT sektörünün en önemli pazarı haline gelen OpenSea aylık hacim ve günlük satış anlamında rekorları kırıyor. 

OpenSea ne kadar gelir elde ediyor?

NFT platformları bugün ETH, SOL, AVAX, BSC gibi ağlarda kendisine yer buluyor ancak ETH tabanlı olan platformlar çok pahalı aktarım ücretleri olmasına rağmen daha fazla ilgi görüyor ve satış fiyatları da uçuyor. Bazı yenilikçi kontratlar aktarım ücretlerini çok düşük seviyeye getirse de halen OpenSea çok gözde.

Dune Analytics tarafından yapılan analizlere göre Aralık ayında 4.74 milyar dolar hacim üretildi ve yeni bir rekor kırıldı. 9 Ocak tarihinde ise 261 milyon dolar ile günlük hacim rekoru kırıldı. Özellikle yeni koleksiyonların çıkışı esnasında ilgi büyük oluyor. Yine aylık NFT satışı 1.8 milyon ile rekor kırdı. 

OpenSea Polygon tabanlı versiyonuna bakacak olursak aylık hacim 55 milyon dolar civarında. Aylık NFT satışı ise 2 milyon civarında. Aslında satış daha fazla ancak fiyatlar ETH tarafında adeta uçuşa geçmiş. Bu bakımdan NFT sektörünün ETH ağı dışındaki ağlarda ne kadar kazandırabileceği sorgulanıyor. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim