Anlık Bildirim

Huawei Petal haritalar güncellendi

Huawei Türkiye AR-GE merkezindeki Türk mühendislerimizin de önemli bir katkı sağladığı Petal Haritalar’ın 2.0 sürümü önemli yenilikler ve geliştirmelerle kullanıma sunuldu. 

Petal Haritalar 2.0 Tam Boyutta Gör

Google tabanlı tüm hizmetlerle iletişimini kestikten sonra büyük yatırımlarla kendi mobil servislerini hayata geçiren Huawei, Türk mühendislerin de önemli bir katkı sağladığı Petal adındaki harita hizmetini yeni sürümüne güncelledi. 

Huawei Petal 2.0 neler sunuyor?

Kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak tasarlanan Petal Haritalar 2.0 sürümü daha güvenli ve kullanımı daha kolay bir navigasyon tecrübesi sunuyor. 2020 yılındaki lansmanından bu yana 140'tan fazla ülke ve bölgede kullanıcılar tarafından beğeni toplayan uygulama, büyük şehirlerde gerçek zamanlı toplu taşıma güncellemeleri sağlıyor.

Petal Haritalar 2.0 ile gelen yeniliklerden bir tanesi navigasyonu daha sorunsuz ve hassas hale getiren Şerit Yönlendirmesi. Yeni özellik, bir sürücünün günlük olarak karşılaşabileceği olayları kapsayan ve karmaşık yol koşullarını hassasiyetle dikkate alan bir deneyim imkanı tanıyor. Şerit Yönlendirmesi sayesinde Petal Haritalar, çok sayıda farklı şerit ve dönüş seçeneği içeriyor. Böylece, karmaşık kavşaklarla karşılaşmadan önce uyarı vererek, kullanıcıları en uygun şeride yönlendiriyor.

Diğer bir yenilik çevrim dışı haritalar. Bu özellik sayesinde kullanıcılar ağ bağlantısı yoksa bile daha önce kaydettikleri haritaları kullanarak çevrelerini keşfetmeye devam edebiliyor. Ayrıca haritadan çıkmadan müzik çalar uygulamasına erişmek mümkün. 

Son olarak uygulamaya entegre edilmiş hava durumu ile hava durumu bilgisi, uygulama ilk açıldığında kullanıcıların karşısına çıkıyor. Böylece kullanıcılar, bulundukları bölgedeki hava durumu hakkında hızlı bir şekilde bilgi sahibi olabiliyor.

Petal Haritalar 2.0 Tam Boyutta Gör

Petal Haritalar 2.0 ile kullanıcı deneyimi de yenilendi. Kullanıcıların, sokak ve yer adlarını kolay tanımlayabilmesi için, yeni harita ara yüzünde yaya geçitleri ve kaldırımların yanı sıra binalardan gelen gölgeler ve renk ayrıntıları, farklı tonlarla belirtiliyor. Petal Haritalar 2.0 sürümü, mobil haritaya gerçekçi bir 3D görünüm verebilmek için binalarda, ağaçlarda, hava durumunda ve günün farklı saatlerinde detaylı bir ara yüz sunuyor.

'Tek tıkla' arama özelliği sayesinde, yakınlardaki tesisleri bulmak her zamankinden çok daha kolay. Seyahatle ilgili çok çeşitli hizmetler sunan bu özellik sayesinde, yakınlardaki benzin istasyonlarını, restoranları, kafeleri, dinlenme tesislerini, ATM'leri, marketleri, tamirhaneleri ve bu uzun yolculukları daha sorunsuz hale getirmek için ihtiyaç duyulabilecek diğer hizmetleri kolayca bulmak mümkün. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim