Anlık Bildirim

Pinterest, iklim değişikliğiyle alakalı yanlış bilgi içeren içerikleri yasaklıyor

Sosyal medya platformu Pinterest, iklim değişikliğiyle alakalı bilimle örtüşmeyen ve diğer kullanıcıları yanıltıcı bilgilere sahip içerikleri yasaklayacakları yeni politika değişikliğini duyurdu.

Pinterest, iklimle ilgili yanlış içerikleri yasaklıyor

Pinterest, yanlış bilgiyle mücadele kapsamında politikalarında güncellemeye gittiklerini duyurdu. Platform, iklim değişikliğiyle alakalı yanlış bilgi ve yanıltıcı ifadeler içeren her türlü içeriği yasaklayacaklarını belirtiyor.

Pinterest'ten iklim değişikliği hamlesi

Pinterest'in yeni politikasıyla iklim değişikliğinin varlığını ve etkilerini reddeden içerikler kaldırılacak. Bilimsel verilerle örtüşmeyen ve diğer kullanıcıları yanıltabilecek 'potansiyel' yanlış içeriklere de platformda izin verilmeyecek. Ayrıca, doğal afetler ve aşırı hava olayları gibi durumlarda da hatalı bilgilere yer verilen içerikler de yasaklanıyor.

Pinterest'ten yapılan açıklamada: "Pinterest, platformumuzu kullananlar için güvenilir ve gerçeğe uygun bir alan oluşturmaya inanıyor. Bu cesur hamle, halk sağlığıyla ilgili yanlış bilgileri ele almak için ilk olarak 2017'de geliştirdiğimiz ve o zamandan beri yeni ve ortaya çıkan sorunları ön plana çıktıkça ele almak için güncellediğimiz daha geniş yanlış bilgilendirme yönergelerimizin bir uzantısıdır. Genişletilmiş iklim yanlış bilgilendirme politikası, Pinterest'in yanlış bilgilerle mücadele ve çevrimiçi güvenli bir alan yaratma yolculuğunda bir başka adımdır." ifadeleri yer aldı.

Mevcut politika değişikliklerini reklam politikalarına da uygulayacaklarını belirten Pinterest, kendilerinin hem içerik hem de reklamlar için iklim değişikliğiyle ilgili yanlış bilgilere karşı açıkça tanımlanmış yönergelere sahip ilk büyük dijital platform olduklarını söylüyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim