Anlık Bildirim

Google Play Store'a cihazlar arasında uygulama senkronizasyonu özelliği geldi

Google Play Store'a birden fazla Android cihaz kullananların işini kolaylaştıracak bir özellik eklendi. Artık bir cihazınıza yüklü uygulamaları otomatik olarak diğer cihazlarınza yükleyebileceksiniz.
Play Store'a cihazlar arasında uygulama senkronizasyonu geldi Tam Boyutta Gör
Günlük yaşamda birden fazla Android cihaz kullanmak yaygın hale geldi. Pek çok kişide iki akıllı telefon olduğu gibi bunlara tablet ya da WearOS saat eşlik edebiliyor. Google da bunun farkında olacak ki birden fazla Android cihaz kullananların hayatını kolaylaştıracak bir özellik sunmaya başladı.

Google Play Store'da cihazlar arasında uygulama senkronizasyonunu mümkün kılan bir özellik fark edildi. "Uygulamaları ve cihazı yönetin" menüsüne eklenen bu özellik, kullanıcıların birden fazla cihaza otomatik olarak uygulama yüklemesine olanak tanıyor.

Yeni özellik nasıl kullanılıyor?

"Uygulamaları cihazlara senkronize edin" özelliği, bir cihazda kurulu olan uygulamaların, aynı Google hesabına bağlı diğer cihazlara otomatik olarak yüklenmesini sağlıyor. Seçeneğe dokunduktan sonra, Google hesabınızı kullanan tüm Android cihazların listesini göreceksiniz. Buradan hepsini veya sadece istediklerinizi işaretleyip devam edebilirsiniz.

Son aşamada ilgili cihazdaki uygulamalar seçtiğiniz diğer cihazlara da yüklenmeye başlayacak. Şu anda senkronizasyon yalnızca yeni yüklenen uygulamalar için devreye giriyor. Ayrıca uygulama güncellemeleri için de geçerli değil. Google yeni özelliği kademeli olarak dağıtıyor. Tüm Android kullanıcılarına ulaşması zaman alabilir.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim