Anlık Bildirim

Qualcomm, otomotiv sektörüne yatırım yaparak Veoneer'ı satın aldı

Akıllı telefonlar için ürettiği çipler ile tanınan Qualcomm, otomobil teknolojileri için yatırımlarına devam ediyor. Şirket, araç içi iletişim ve destek sistemleri ile bilinen Veoneer' ı satın alacak.

Qualcomm, otomotiv sektörü için yeni çipler üretecek Tam Boyutta Gör

Akıllı telefon yonga setleri ile bilinen Qualcomm, otomotiv teknolojileri için yeni bir yatırımı açıkladı. Şirket, yatırım firması SSW Partners ile birlikte, otomotiv teknoloji şirketi Veoneer’ı 4,5 milyar dolar nakit anlaşma ile satın alacak.

Araç teknolojilerine yatırım

Qualcomm halihazırda araç içi iletişim ve bilgi sistemlerine güç sağlayan çipler üretiyor. Şirketin yeni yatırımı ile beraber sürücü yardım teknolojilerinde de destek sağlanacak ve 2024 yılına kadar yola çıkmayı hedefleyen sürüş teknolojileri geliştirilecek.

Yeni anlaşma Qualcomm’un bu yıl içerisinde yaptığı ikinci büyük anlaşma olurken, Ocak ayında telekomünikasyon dışındaki pazarlara genişlemek için yüksek performanslı bilgi işlem üniteleri sahibi Nuvia’yı 1,4 milyar dolara satın almıştı. SSW Partners sensörler ve yazılım sürücü yardım sistemi olarak bilinen Veoneer’in Arriver teknolojisi'ni, Qualcomm’a satacağını ve diğer tedarikçi işlerini elinde tutacağanı söyledi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim