Anlık Bildirim

Samsung’un başı kimyasal atıklarla dertte

Samsung’un Austin şehrinde bulunan yonga tesislerinden doğaya büyük miktarda kimyasal atık deşarj edildi. Bölgedeki nehirde hayatın tamamen yok olduğu ifade ediliyor. 

 

Samsung Tam Boyutta Gör

Gelişen teknoloji şüphesiz insan hayatını çok fazla etkiledi ve sadece 100 yıl öncesine kadar göremediğimiz kolaylıklar veya yenilikler şimdi hayatımızın standardı haline geldi. Bununla birlikte teknoloji düşündüğümüz kadar masum mu?

Teknoloji ve çevre ilişkisi

Ne yazık ki teknolojik gelişmeler her zaman hayatımıza güzellik katmıyor. Fabrika bacalarından havaya karışan zehirli dumanlar, nehirlere boşaltılan kimyasal atıklar, toprağa karışan katı atıklar ne yazık ki madalyonun öbür yüzü. 

Çevreye duyarlılığını sürekli ön plana çıkaran Samsung ne var ki uygulama tarafında göründüğü gibi değil. Austin’de bulunan yonga tesislerinden aylardır boşaltılan 763 bin galon kimyasal atık, Harris Branch Creek nehrindeki doğal hayatı tamamen bitirdi.

Yaklaşık 100 gündür devam eden deşarj esnasında nehrin pH değerinin 2-3 aralığına indiği ifade ediliyor. Samsung normalde atık suları tanklarda saklıyor ancak bir kısmının nehrin kollarından birisine deşarj edildiği belirtilmiş. 

Deşarjı kesen Samsung özel bir uzman ile çalışarak kirliliği gidermeye çalıştığını açıkladı. Nehirde sağlıklı bir hayat için asit değerinin pH 6.7-8.5 aralığında olması gerekiyor ve bu da oldukça uzun bir zaman alacak. Kent yönetiminin yetkilileri de konuyu yakından takip ediyor. Samsung’a bu konuda bir soruşturma açılacak mı merak konusu. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim