Anlık Bildirim

Sennheiser kulaklıklar artık başka bir şirket tarafından üretilecek

Almanya merkezli ses ürünleri üreticisi Sennheiser, kulaklık bölümünü, işitme cihazı üreticisi İsveçli Sonova'ya sattığını duyurdu. Satışın bedeli ise 200 milyon avro.

Sennheiser kulaklıklar artık başka bir şirket tarafından üretilecek Tam Boyutta Gör

İşitme cihazları ve protezlerinin tasarımı ve üretimi ile tanınan İsviçreli Sonova şirketi, Sennheiser'ın tüketici elektroniği bölümünü satın aldı. Bu, Sonova'nın ses pazarına girdiği ve Alman markanın kulaklık tüketici portföyünü devraldığı anlamına geliyor.

Sennheiser, bu yılın Şubat ayı ortasında tüketici işi için bir alıcı aradığını duyurmuştu. Bu kararın nedeni, şirketin başa çıkamadığı güçlü rekabet baskısı. Sennheiser'ın tüketici ürünleri satışları 2019'da rekor seviyelere ulaşsa da, şirket rekabete karşı kâr marjlarında para kaybediyordu. Bölünmesine mümkün olan her şekilde yardım etme girişimleri başarısız oldu, şirket 650 kişiyi işten çıkardı ve bir alıcı arayışını açıkladı.

Sennheiser kulaklıklar artık başka bir şirket tarafından üretilecek Tam Boyutta Gör

Daha iyi bir ortak hayal edemezdik

Sennheiser yönetimi yaptığı açıklamada, Sonova'nın "yalnızca ses ve üstün ürün kalitesi tutkusunu değil, aynı zamanda çok benzer kurumsal değerleri" paylaşması nedeniyle daha iyi bir ortak hayal edemeyeceklerini belirtti.

Anlaşma 200 milyon avro değerinde, yine de düzenleme onayı gerektiriyor ve bu yılın ikinci yarısında tamamlanacak. Daha sonrasında ise Sonova, Sennheiser markası altında ürün satmaya başlayacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim