İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (1) YORUM YAZ

tarafından 14 Şubat 2018, Çarşamba 17:00 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

Facebook haber kaynağına “liste” özelliği geliyor
Günlük Haber Yusuf Akbaş
1 935
Facebook'a yeni özellik geliyor. Kullanıcılar haber kaynağında liste paylaşabilecek. "En iyi 10 restoran", "İstanbul'da gezilmesi gereken 5 yer" gibi paylaşımlar yapılabilecek.

Facebook haber kaynağında fotoğraf, video, GIF, çıkartma, konum ve anket paylaşılabiliyor. İçerikleri çeşitlendirmek isteyen Facebook bu defa liste paylaşma özelliği üzerinde çalışıyor.

 

Liste özelliği sayesinde yapılacaklar listesi oluşturabilecek veya herhangi bir konuda en iyiler sıralaması yapabileceksiniz. Listeyi haber kaynağında herkese paylaşabilir veya sadece sizin görebileceğiniz bir şekilde saklayabilirsiniz.

 

Örnek vermek gerekirse “İstanbul’un en iyi restoranları”, “Bugüne kadar izlediğim en iyi 10 film”, “1 ay içinde yapmayı planladığım 5 şey” gibi listeler oluşturabilirsiniz.

 
 

Durum gönderilerinde olduğu gibi listelerde de renkli arka plan seçilebiliyor. Bu sayede gönderiyi daha dikkat çekici bir şekilde paylaşabilmek mümkün.

 

Liste özelliği bugün küçük bir kitlenin kullanıma sunuldu. İlerleyen dönemde küresel çapta kullanıma sunulacak. Geçtiğimiz hafta yayınlanan rapora göre Facebook’un günlük ziyaretçi sayısı yükselişini sürdürüyor ancak kullanıcıların Facebook’ta geçirdiği zaman giderek düşüyor

 
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 1 misafir ve 0 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 935 kez bakıldı.
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
INumber1OneI Cumartesi, 14:46
Bu nasıl bi sistem ben çözemedim ya
0
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj