Anlık Bildirim

Spotify, sesli kitap platformu Findaway’i satın aldı

Popüler müzik platformu Spotify, sesli kitaplara yönelik girişimlerini artırmak için yeni bir karar aldı. Açıklamalara göre şirket, sesli kitap platformu Findaway’i satın aldı.

Dünyanın en büyük müzik platformlarından biri olan İsveç merkezli Spotify, yakın zamanda çok daha fazla sesli kitaba sahip olabilir. Yapılan yeni açıklamalara göre dev şirket, sesli kitap platformu Findaway’i satın aldı.

ABD, Ohio merkezli bir şirket olan Findaway, 325.000’den fazla sesli kitaba ev sahipliği yapıyordu. Şirketin Apple, Amazon gibi birçok şirketle de sesli kitap anlaşmaları bulunuyordu.

Findaway ve Spotify Tam Boyutta Gör

Yapılan yeni anlaşma hakkında herhangi bir detay paylaşılmasa da bu satın almanın, Spotify’ın kendi sesli kitap kütüphanesini oluşturmak istediğini gösterdiğini söylemek yanlış olmaz.  

İsveç merkezli şirket tarafından yapılan açıklamalarda Findaway’in Spotify’a nasıl entegre edileceği belirtilmedi ancak anlaşmanın Spotify’ın sesli kitap kataloğunu genişleteceği, yayıncılar ve yazarlar için yeni fırsatlar yaratacağı ifade edildi.

Bu yeni karar, daha önce de küçük küçük sesli kitap hamleleri yapan Spotify’ın uzun vadeli hedeflerini gözler önüne seriyor. Şirket, podcast ve sesli kitaplara yönelik yatırımlarını artırarak kullanım alanını genişletmek istiyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim