Anlık Bildirim

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan mobil uygulama: Tarım Cebimde

Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçiler için hazırlanan Tarım Cebimde uygulamasını ücretsiz olarak kullanıma sundu. Uygulama yakında eklenecek yeni özellikler duyuruldu.
Tarım Cebimde uygulaması nedir? Tarım Cebimde ne işe yarar? Tam Boyutta Gör
Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilere kolaylık sağlama amacıyla Tarım Cebimde uygulamasını hayata geçirdi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kiriş, Tarım Cebimde uygulamasının tanıtım toplantısında uygulamanın özelliklerini açıkladı.

Tarım Cebimde uygulaması ne işe yarıyor?

Tarım Cebimde uygulaması ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çiftçilere ve çiftçi adaylarına yönelik hizmetlere tek uygulama üzerinden erişilebiliyor. Bitkisel ve hayvansal üretime ilişkin destek tarihleri, Çiftçi Kayıt Sistemi bilgileri, eğitimler ve duyurular görüntülenebiliyor. Küpe sorgulama, doğum bildirimi, ölüm bildirimi ve düşen küpe bildirimi işlemleri yapılabiliyor. E-Devlet hizmetlerine erişilebiliyor.

Tarım Cebimde uygulaması nedir? Tarım Cebimde ne işe yarar? Tam Boyutta Gör

Tarım Cebimde’ye eklenecek yeni özellikler neler?

Bakan Kirişçi, uygulamanın 1.0 sürümünün ilk adım olduğunu ve yakında yeni özellikler ekleneceğini ifade etti. Eklenecek özelliklerle ilgili olarak şunları söyledi:

“İleriki versiyonlarda; iklim, toprak ve su kısıtları göz önüne alınarak çiftçilerimize, parsel bazlı ürün önermeleri yapılacak. Böylece üretim planlaması doğrultusunda önemli bir mesafe kat edilmiş olunacak. Yine ileriki versiyonlarda arıcılık, su ürünleri, ipek böcekçiliği gibi üretim faaliyetlerine ilişkin hizmetler de uygulamaya ilave edilecek. Ayrıca ormancılık faaliyetleri, sahipli hayvanların kimlik ve aşı bilgileri de uygulamaya entegre edilecek.”

Tarım Cebimde Tarım Cebimde Tarım Cebimde Tarım Cebimde Tarım ve Orman Bakanlığı İş Ücretsiz

Tarım Cebimde Tarım Cebimde Tarım Cebimde Tarım Cebimde Utilities Ücretsiz 52,4 MB

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim