Anlık Bildirim

Elon Musk'a Twitter yatırımı sebebiyle toplu dava açıldı

Twitter'dan büyük bir hisse satın alan ve sosyal medya platformunun yönetimine atanacağı iddiaları ile gündeme gelen Elon Musk'a, yeni yatırımı sebebiyle toplu dava açıldı.

Twitter'dan büyük bir hisse satın alan Elon Musk'a dava açıldı Tam Boyutta Gör

Geçtiğimiz hafta 2,8 milyar dolar yatırımla Twitter’ın yüzde 9.2’lik hissesini satın aldığını duyuran Elon Musk, dev sosyal medya platformunun en büyük hissedarı haline gelmişti. Şimdi de ünlü milyarder, yatırımını Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) geç açıklaması sebebiyle toplu dava ile karşı karşıya kaldı.

Hissedarlar zararda

Menkul kıymetler yasasına göre, 24 Mart tarihinde Twitter’daki hissesini yüzde 5’e yükselten Musk’ın, aradan geçen 10 gün içerisinde yatırımını SEC’e bildirmesi gerekiyordu. Bununla birlikte 4 Nisan tarihine kadar kuruma herhangi bir bilgilendirme sağlamayan ünlü milyarder diğer hissedarlar tarafından büyük eleştiriler aldı.

Açılan davada Musk’ın yatırımından önce Twitter hissesini satan yatırımcıların, Musk’ın açıklamalarından sonra yükselen hisse fiyatı artışını kaçırdığı ve zarar gördüğü belirtiliyor. Ayrıca Musk'ın "gerekli olduğu üzere Twitter'da %5'lik bir hisse satın aldığını yatırımcılara açıklamayarak maddi olarak yanlış ve yanıltıcı ifadeler ve ihmaller" yaptığı iddia ediliyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim