Anlık Bildirim

Twitter, kullanıcıları tacizden korumak için Güvenli Modu test ediyor

Twitter, olumsuz yorum, taciz ve hakaretlerden sıkılan kullanıcılar için Güvenli Mod özelliğini test etmeye başladı. Yakında tüm kullanıcılara sunulacak.

Twitter, Güvenli Modu test ediyor Tam Boyutta Gör

Mikroblog hizmeti Twitter, kullanıcıları rahatsız edici yorumlardan korumak için Çarşamba günü Güvenli Modu test etmeye başladı.

Şirket "Güvenli Mod" (Safety Mode), hakaret veya nefret dolu sözler kullanan veya tekrarlayan; ayrıca istenmeyen yanıtlar gönderen hesapları yedi gün boyunca geçici olarak engelleyen bir özellik olarak tanımlıyor.

Sosyal ağın algoritması, belirli bir hesabın bloke edilip edilmeyeceğine karar verirken, yalnızca şüpheli tweetlerin içeriğini değil, aynı zamanda Güvenli Modu etkinleştirmiş bir kullanıcının, diğer kullanıcılarla olan ilişkisini de dikkate alacak. Dolayısıyla da kullanıcının sık sık okuduğu veya etkileşimde bulunduğu hesaplar kara listeye alınmayacak.

Twitter, Güvenli Modu test ediyor Tam Boyutta Gör

Algoritma sizi rahatsız eden kullanıcıları tespit edecek

Twitter, "Teknolojimiz, rahatsız edici veya sakıncalı olduğunu düşündüğü tweet yazarlarının hesabınızı geçici olarak takip edemeyeceğini, tweet'lerinizi göremeyeceğini veya size özel mesaj gönderemeyeceğini varsayar." açıklamasını yaptı. Ayrıca sistem bir hata yaparsa, herhangi bir kullanıcının otomatik olarak engellenmesi manuel olarak iptal edilebilecek.

Şimdi yeni mod, küçük bir kullanıcı grubu üzerinde test ediliyor. Twitter bu kullanıcıları seçerken, uygulamadaki veya Twitter web sitesindeki dil ayarlarında İngilizce'yi seçmiş olanlara öncelik verdi. Testler tamamlanınca ise Güvenli Mod özelliği tüm kullanıcılara sunulacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim