Anlık Bildirim

Twitter'ın yeni CEO'su bu kez de güvenlik ekibinde değişikliğe gidiyor

Twitter'da geçtiğimiz Kasım ayında göreve gelen yeni CEO Parag Agrawal, şirketin güvenlik ekibindeki iki isimle yolları ayırıyor.                                
Oy Ver

Twitter'ın yeni CEO'su güvenlik ekibinde değişikliğe gidiyor

Geçtiğimiz Kasım ayında kurucusu olduğu Twitter'daki CEO görevinden ayrılan Jack Dorsey'in ardından göreve gelen Parag Agrawal, şirkette yenilikler yapmaya devam ediyor. Agrawal son olarak platformun güvenlik ekibinde yapılandırma yapıyor.

Twitter'da değişiklikler devam ediyor

Göreve geldikten kısa bir süre sonra mühendislik şefini ve baş tasarım sorumlusunu işten çıkararak yönetebilirliği artırmak adına bir genel müdür modeline geçiş yapan Agrawal, şimdi de güvenlik ekibinde değişikliğe gidiyor.

2020 yılında Twitter'da güvenlik şefi olarak göreve başlayan ve daha çok Mudge olarak bilinen Peiter C. Zatko'nun, şirketteki görevinden ayrıldığı bildirildi. Twitter'da çalışmaya başlamadan önce Mudge, ABD Savunma Bakanlığı'na bağlı olan ve ordu tarafından kullanılmak üzere yeni teknolojilerin geliştirilmesinden sorumlu kurum olan DARPA'da program yöneticisi olarak çalıştı ve daha sonra 2013 yılında Google'a geçti.

Twitter'ın bilgi güvenliği şefi olan Rinki Sethi ise önümüzdeki haftalarda Twitter'dan ayrılacak. Sethi, IBM bilgi güvenliği başkan yardımcısı olarak görev yapmasının ardından Temmuz 2020'de şirkete katılmıştı.

Agrawal'ın Twitter'da CEO olarak göreve gelmesinin ardından yaptığı değişikliklere devam edip etmeyeceği bilinmiyor ve kısa süredir güvenlik ekibinde çalışan iki kişinin değiştirilmesinin şirkette nasıl karşılanacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim