Anlık Bildirim

Twitter ikinci büyük ofisini kapatıyor, çalışanlar eve gönderildi

Twitter platformuna para kazandırmayı adeta dert edinen Elon Musk, çalışanları kovduktan sonra şimdi de önemli ofisleri ve veri merkezlerini kapatmaya başladı.  
Twitter Tam Boyutta Gör
Twitter’ı satın aldıktan sonra kârlılığı arttırmak amacıyla büyük bir kıyım yapan ve çalışanların neredeyse yüzde 75’ini işten çıkaran Elon Musk önce veri merkezlerini şimdi de önemli ofislerini kapatıyor.

Twitter’dan şok ofis hamlesi

Daha fazla kira ödememek adına Seattle’da bulunan ve mühendislik merkezi olarak bilinen ikinci büyük ofis kapatıldı. Kira sözleşmesi iptal edilirken tahliye durumu nedeniyle çalışanların işlerine evden devam etmesi istendi.

2012 yılından bu yana faaliyet gösteren Seattle ofisi Elon Musk’ın gelişi ile birlikte 208 çalışanını kaybetmişti. Çalışan sayısındaki azalma sonrasında da ofisin kapatılmasına karar verildi.

Elon Musk normalde evden çalışma konusunu iptal etmiş ve hatta San Fransisco genel merkezine yatak getirmişti. Seattle çalışanları şimdilik evden çalışmaya devam edecek gibi görünüyor zira bu bölgede yeni bir çalışma alanı kiralanması mümkün değil.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim