Anlık Bildirim

Twitter Nijerya'da tamamen engellendi!

Nijerya Başkanı Muhammadu Buhari'nin attığı tehditkar tweet'in Twitter tarafından kaldırılmasından günler sonra Twitter, bütün Nijerya'da engellendi. Halk VPN kullanmaya başladı.

Twitter Nijerya'da tamamen engellendi! Tam Boyutta Gör

Geçtiğimiz günlerde Twitter Nijerya Kültür ve Bilgi Bakanlığı tarafından bütün ülkede engellendi. Bakan'ın açıklamasına göre Twitter platformunun Nijerya'nın kurumsal varlığına zarar verebilecek faaliyetlerde bulunmasından ötürü bu gerçekleşti. Bundan engellemeden günler önce Twiiter Nijerya Başkanı Muhammadu Buhari'nin saldırganca bir içeriğe sahip olan bir tweet'ini kaldırmıştı. 

Nijerya Twitter'a karşı olan politikasının bu kaldırılan tweet ile ilgili olacağı düşünülmekle beraber artık kuşkusuz bu yasakları delmek çok kolay. Nijerya'daki birkaç haber raporu daha şimdiden insanların VPN üzerinden Twitter kullanmaya devam ettiklerini doğruladı bile. Buhari ise silinen tweet'inde 1 milyondan fazla insanın ölümüne yol açan Biafra savaşında sırasında ülke içindeki ayrılıkçıların cezalandırılacağını açıklamıştı. 

Uluslararası Af Örgütü Nijerya'nın bu tutumuna karşı, Twitter gibi görece bağımsız ve halkın sesini duyurabildiği platformları askıya almanın Twitter'a değil Nijerya halkına zararı olacağını söyledi. Şimdilik yeni başka bir şey olmamasının yanında Twitter Kamu Politikası ekibi Twitter'ı tekrar Nijerya'da legal hale getireceğini söylüyor. 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim