Anlık Bildirim

Vivo, çıkarılabilir ekran altı selfie kamerasına sahip telefonun patentini aldı

Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, çıkarılabilir yapıya sahip ekran altı selfie kameralı bir akıllı telefon tasarımının patentini aldı.

Vivo, çıkarılabilir ekran altı selfie kameralı telefonun patentini aldı Tam Boyutta Gör

Akıllı telefon üreticisi Vivo, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü'nden (WIPO) çıkarılabilir ekran altı selfie kamerasına sahip bir akıllı telefon tasarımının patentini aldı. Patente göre kamera modülü, telefonun köşelerinden birisinde gövdeye yerleşecek ve herhangi bir görünür çıkıntı oluşturmayacak.

Vivo'dan çıkarılabilir ekran altı selfie kamerası

Vivo'nun almış olduğu patentteki çizimlere bakıldığında kamera modülünün iki farklı hareket durumunu gösteriyor. İlk şemaya bakıldığında selfie çekimleri için kamera modülü, bağlı olduğu köşeden dışa doğru açılıyor.

İkinci şemada ise kamera modülü tamamen bulunduğu yerden çıkabiliyor. Patentte yer almasa da akıllı telefon üreticisinin daha önce duyurmuş olduğu bir konsept telefondaki kamera modülü ile benzer bir özellik sunması bekleniyor. Kamera modülü gövdeden ayrıldıktan sonra kontrol edilebilir ve istenilen bir yere koyduktan sonra fotoğraf ve video çekimleri yapılabilir.

Patentin ortaya çıkmasıyla birlikte Vivo'nun çıkarılabilir ekran altı selfi kamerası konsepti, işlevsellik konusunda belirsizlikleri de beraberinde getiriyor. Bununla birlikte çıkarılabilir bir kamera modülünün mekanik arıza verebileceği veya kullanıcıların bu modülü kaybedebileceği konuları da endişe yaratıyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim