Anlık Bildirim

Vivo, Çin akıllı telefon pazarında zirveye çıktı

Çin'de, 2021 yılının ikinci çeyreğinde 78,1 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleşti ve Vivo lider akıllı telefon markası oldu. Xiaomi'nin büyümesi ise rakamlarla da destekleniyor.

Vivo, Çin akıllı telefon pazarında zirveye çıktı Tam Boyutta Gör

International Data Corporation (IDC), bu yılın ikinci çeyreği için Çin akıllı telefon pazarına ilişkin istatistikleri yayınladı. Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından biri Çin'deki satışlarda, geçen yıla oranla düşüş var.

Nisan ayından Haziran ayına kadar, Çin'de yaklaşık 78,1 milyon akıllı telefon satıldı. Bu, geçen yılın ikinci çeyreğine göre %11 daha az. Vivo ise Çin pazarının önde gelen oyuncuları listesinde ilk sırada yer aldı. Üç aylık bir süre içinde bu şirket, %23,8'lik bir pay elde ederek 18,6 milyon adet akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdi.

Vivo, Çin akıllı telefon pazarında zirveye çıktı Tam Boyutta Gör

Xiaomi büyümeye devam ediyor

İkincilik, 16,5 milyon adet satış ve pazarın %21.1'i ile Oppo'ya gitti. İlk üçe giren diğer bir yerel geliştirici ise son çeyrekte 13.4 milyon akıllı telefon satışı yapan ve pazarın %17,2'sini kazanan Xiaomi oldu.

Dördüncü sırada ise Çin'de satılan 8,6 milyon iPhone ile Apple yer alıyor ve bu %10,9'luk bir paya tekabül ediyor. 6,9 milyon cihaz satmayı başaran ve %8,9 sonuç gösteren beşinci markanın da Honor olduğu belirtildi.

Önde gelen beş pazar katılımcısı arasında en büyük büyüme Xiaomi'nin. Şirketin yıllık bazda %47 büyüme gösterdiği kaydedildi. Honor markası ise ilk beşte negatif dinamikleri olan tek üretici oldu: -%46.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim