Anlık Bildirim

WhatsApp şifreli yedekleme mobil platformlara sunuldu

WhatsApp platformundaki sohbet yedeklerinizi bulut hesabınıza yüklerken artık uçtan uca şifreleyebileceksiniz. Bu haftadan itibaren güncelleme dağıtıma başladı.

WhatsApp yedekleme Tam Boyutta Gör

WhatsApp yıllardır sohbetlerinde uçtan uca şifreleme sunarak kişisel verilerin güvenliğini sağlıyor. Ne var ki kullanıcılar sohbetlerini buluta yedekledikleri zaman herhangi bir şifreleme sunulmuyordu. 

WhatsApp şifreli yedekler

WhatsApp bir süredir buluta yedeklediğiniz sohbetlerinizi uçtan uca şifreleme konusunda testler yapıyordu. Nihayet bu hafta Android ve iOS platformları için şifreli yedek güncellemesi kullanıma sunuldu. 

Bundan böyle Android kullanıcıları Google Drive üzerine, iOS kullanıcıları da iCloud üzerine şifreli bir şekilde yedeklerini saklayabilecekler. WhatsApp, Google veya Apple hiç bir şekilde bu yedeklere erişemeyecekler. 

Ayarlar-Sohbetler-Yedekler-Uçtan Uca Şifreli Yedekleme menüsüne girdikten sonra kullanıcılar sohbet yedeklerini şifreleme seçeneğini işaretleyebilirler. Şifreleme için kullanıcının bir şifre belirlemesi veya 64 haneli şifreleme anahtarını not etmesi gerekiyor. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim