Anlık Bildirim

WhatsApp, yeni bir özellik geliştiriyor: Topluluklar

En yaygın mesajlaşma platformu WhatsApp, yöneticilerin gruplarını daha rahat yönetebilmeleri için alt grupların oluşturulabileceği Topluluklar özelliği için çalışmalar yürütüyor.

WhatsApp, Topluluklar özelliği üzerinde çalışıyor Tam Boyutta Gör

WhatsApp, yeni bir Topluluklar özelliği üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre yeni özellik, yöneticilerinin grupları üzerinde daha fazla hakimiyet sağlamasına olanak tanıyacak. Topluluklar özelliği, grup içerisinde daha küçük alt gruplar oluşturmaya yarıyor.

Grupların daha rahat yönetilebilmesi amaçlanıyor

WhatsApp hakkında yaptığı güvenilir haberlerle tanınan WABetaInfo, test aşamasındaki Topluluklar özelliğinin nasıl görüneceğine dair ilk görselleri ve özelliğe dair bazı detayları paylaştı. Yöneticiler, Topluluk Davet Bağlantısı aracılığıyla fazla sayıda üye içeren gruplarında belirli amaçlar veya özellikler üzerine daha az üyeye sahip alt gruplar oluşturabilecek. Bu durum yöneticinin grubu yönetmesini kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Gruplar ve Topluluklar'ın karıştırılmaması için de platform küçük bir tasarım değişikliğine gidiyor. Topluluk simgeleri, gruplardaki dairesel simgelerin aksine yuvarlatılmış köşelere sahip kareler olacak. Platform, bu tasarımı Ekim ayında yanlışlıkla etkinleştirmiş ve ardından devre dışı bırakmıştı.

WhatsApp'ın şu an için geliştirilme aşamasında olduğu Topluluklar özelliğinin resmi olarak ne zaman sunulacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim