Anlık Bildirim

Windows’a yapay zekalı kopyalama ve yapıştırma özelliği geldi

Microsoft, panonuzdaki metni gereken herhangi bir biçime akıllıca yapıştırmanızı sağlayan yapay zekalı PowerToys Gelişmiş Yapıştırma aracını kullanıma sunduğunu açıkladı.
Windows’a yapay zekalı kopyalama ve yapıştırma özelliği geldi Tam Boyutta Gör
Microsoft, Windows 11 için PowerToys'a pano içeriğinizi yapay zekanın gücüyle anında yeni bir forma dönüştürebilen Gelişmiş Yapıştırma özelliği duyurdu. Windows işletim sisteminde kullanılmak üzere geliştirilmiş ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmış yardımcı program PowerToys ile artık farklı dil kodunu farklı bir dil kodu olarak yapıştırmak mümkün.

Kopyalama ve yapıştırma daha önce bu kadar zeki olmadı

Windows’a yapay zekalı kopyalama ve yapıştırma özelliği geldi
Özellikle geliştiriciler farklı bir dildeki kodu kopyalayıp çalıştıkları başka bir dile çeviriyorlar. Ancak yeni özellik ile hiçbir uğraş olmadan, sadece kopyalama ve yapıştırma yaparak işlem tamamlanacak.

Gelişmiş Yapıştırma özelliği PowerToys'un 0.81 sürümünde yer alıyor. Bu özelliği etkinleştirmek için Win+Shift+V kısayolunu kullanabilirsiniz. Etkinleştirmeyi tamamladıktan sonra düz metin, markdown ve JSON dahil olmak üzere yapıştırma dönüştürme seçeneklerini sunan Gelişmiş Yapıştırma metin penceresini kullanabiliyorsunuz.

Windows’a yapay zekalı kopyalama ve yapıştırma özelliği geldi Tam Boyutta Gör
Bu işlemlerin ardından kopyaladığınız metni istediğiniz forma dönüştürebileceğiniz istem penceresi karşınıza çıkıyor. Burada ister düz metin olarak, isterseniz markdown veya JSON dahil olmak üzere çeşitli dönüştürme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kopyalanan metni özetleyen, farklı dile çevirebilen, koda dönüştürebilen veya stilini değiştiren gibi birtakım yapay zeka özelliği de kullanılabilir. Tüm bu işlevleri kullanmak ne yazık ki bazı önkoşullara bağlı. İşlevlere erişim için PowerToys'a bir OpenAI API anahtarı eklemeniz gerekiyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim