Anlık Bildirim

Xiaomi elektrikli otomobil sektörüne gireceğini kısmen doğruladı

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, geçtiğimiz günlerde ortaya atılan elektrikli otomobil iddialarını resmi olarak yanıtlayarak, böyle bir gelişmenin olabileceği sinyalini verdi.

Xiaomi elektrikli otomobil sektörüne gireceğini kısmen doğruladı Tam Boyutta Gör

Geçtiğimiz hafta Xiaomi'nin elektrikli araç sektörüne girişiyle ilgili söylentiler hızla yayılmaya başlamıştı. Şirket yaptığı resmi açıklama ile bu dikkat çeken konuya açıklık getirdi.

Henüz proje aşamasına gelmedik

Xiaomi Group adı altında yapılan açıklamalarda yer alan ifadeler şu şekilde: "Xiaomi Group her zaman elektrikli araç ekosisteminin geliştirilmesiyle ilgilenmiş, sektörü sürekli olarak değerlendirmiş ve ilgili alanlardaki trendler üzerine araştırmalar yürütmüştür. Xiaomi Group'un elektrikli araçlar alanındaki araştırma çalışmaları henüz projenin resmi aşamasına gelmedi."

Xiaomi elektrikli otomobil sektörüne gireceğini kısmen doğruladı Tam Boyutta Gör

Bu açıklamadan, Xiaomi'nin elektrikli otomobil pazarına giriş yapma düşüncesi olduğu, ancak araştırma ve geliştirme aşamasının henüz tamamlanmaması sebebiyle projelendirmeye geçilmediği anlamı çıkyor. Şu anda Xiaomi'ye bağlı şirketlerin, otomobil teknolojileri ile ilgili 134 patenti var ve şirketin son açıklamasının ardından Xiaomi Car'ın önümüzdeki yıllarda yollara çıkacağı düşünülüyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim