Son Aramalarınız TEMİZLE
    Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
    Header'ı Tuttur
    Header'da Teknoloji Gündemi
    Anasayfa
    Büyük Slayt ve Popüler Haberler
    Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
    İçerikleri Yeni Sekmede Aç
    Detay Sayfaları
    Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
    Renk Seçenekleri
    Gece Modu (Koyu Tema)
    Sadece Videolar için Gece Modu
    Haber Gir indirim kodu
    Anlık Bildirim

    2018 Oscar Ödülleri bu gece sahibini buluyor

    Bu yıl 90. kez düzenlenecek olan Akademi Ödüllerinin sahipleri bu gece belli oluyor. 2018 Oscar Ödülleri hangi kanalda yayınlanacak? 2018 Oscar Ödülleri adayları?
    Oy Ver

    Sinema dünyasının en önemli ödülü olan Akademi Ödülleri’nin yeni sahipleri bu gece belli oluyor. Bu yıl 90. kez düzenlenecek olan ödüllerin adayları açıklanmış ve 13 farklı dalda aday olarak gösterilen The Shape of Water büyük ses getirmişti.

    2018 Oscar Ödülleri’nde en çok aday gösterilen filmlerde The Shape of Water’ın ardından 8 adaylık ile Dunkirk ve Three Billboards Outside Ebbing, 7 adaylık ile Missouri filmleri öne çıkıyor.

    Geçen yıl “En İyi Film” ödülünü yanlış anons ederek tarihe geçen Faye Dunaway ve Warren Beatty, bu sene de “En İyi Film” ödülünü verecek. Bu yüzden “En İyi Film” ödülünün açıklanmasının ayrı bir önemi olacak.

    Törende şarkı söyleyecek sanatçılar ise Andra Day, Natalia Lafourcade, Gael García Bernal, Mary J. Blige, Miguel, Keala Settle, Common ve Sufjan Stevensve olarak açıklandı.

    Ücretsiz olarak yayınlanacak

    90. Oscar Ödül Töreni, 4 Mart gecesi –Pazarı pazartesiye bağlayan gece- düzenlenecek. Saat 02.30’da kırmızı halıda sanat dünyasının önemli isimleri boy gösterecek. Saat 04.00’ı gösterdiğindeyse 2018 Oscar Ödülleri sahipleri bir bir açıklanacak.Ülkemizde Oscar Ödüllerinin yayın haklarını Digitürk elinde bulunduruyor. Digitürk’ün web sitesinden ücretsiz olarak yayınlanacak töreni Yekta Kopan ve Hande Doğandemir sunacak.

    En İyi Film

    • Call Me by Your Name
    • Darkest Hour
    • Dunkirk
    • Get Out
    • Lady Bird
    • Phantom Thread
    • The Post
    • The Shape of Water
    • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    En İyi Yönetmen

    • Paul Thomas Anderson, Phantom Thread
    • Guillermo del Toro, The Shape of Water
    • Greta Gerwig, Lady Bird
    • Christopher Nolan, Dunkirk
    • Jordan Peele, Get Out

    En İyi Kadın Oyuncu

    • Sally Hawkins, The Shape of Water
    • Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
    • Margot Robbie, I, Tonya
    • Saoirse Ronan, Lady Bird
    • Meryl Streep, The Post

    En İyi Erkek Oyuncu

    • Timothee Chalamet, Call Me By Your Name
    • Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
    • Daniel Kaluuya, Get Out
    • Gary Oldman, Darkest Hour
    • Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.
    • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
    • Willem Dafoe, The Florida Project
    • Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
    • Richard Jenkins, The Shape of Water
    • Christopher Plummer, All the Money in the World
    • Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

    • Mary J. Blige, Mudbound
    • Allison Janney, I, Tonya
    • Lesley Manville, Phantom Thread
    • Laurie Metcalf, Lady Bird
    • Octavia Spencer, The Shape of Water

    En İyi Uyarlama Senaryo

    • Call Me by Your Name (James Ivory)
    • The Disaster Artist (Scott Neustadter & Michael H. Weber)
    • Logan
    • Molly's Game (Aaron Sorkin)
    • Mudbound (Dee Rees & Virgil Williams)

    En İyi Orijinal Senaryo

    • The Big Sick (Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani)
    • Get Out (Jordan Peele)
    • Lady Bird (Greta Gerwig)
    • The Shape of Water (Guillermo del Toro & Vanessa Taylor)
    • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Martin McDonagh)

    En İyi Görüntü Yönetimi

    • Blade Runner 2049 (Roger Deakins)
    • Darkest Hour (Bruno Delbonnel)
    • Dunkirk (Hoyte van Hoytema)
    • Mudbound (Rachel Morrison)
    • The Shape of Water (Dan Laustsen)

    En İyi Müzik

    • Dunkirk (Hans Zimmer)
    • Phantom Thread (Jonny Greenwood)
    • The Shape of Water (Alexandre Desplat)
    • Star Wars: The Last Jedi (John Williams)
    • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Carter Burwell)
    • En İyi Görsel Efekt
    • Blade Runner 2049
    • Guardians of the Galaxy Vol. 2
    • Kong: Skull Island
    • Star Wars: The Last Jedi
    • War for the Planet of the Apes

    En İyi Kurgu

    • Baby Driver (Jonathan Amos & Paul Machliss)
    • Dunkirk (Lee Smith)
    • I, Tonya (Tatiana S. Riegel)
    • The Shape of Water (Sidney Wolinsky)
    • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Jon Gregory)


    En İyi Makyaj

    • Darkest Hour
    • Victoria & Abdul
    • Wonder

    En İyi Yapım Tasarımı

    • Beauty and the Beast
    • Blade Runner 2049
    • Darkest Hour
    • Dunkirk
    • The Shape of Water

    En İyi Kostüm Tasarımı

    • Beauty and the Beast (Jacqueline Durran)
    • Darkest Hour (Jacqueline Durran)
    • Phantom Thread (Mark Bridges)
    • The Shape of Water (Luis Sequeira)
    • Victoria & Abdul (Consolata Boyle)

    En İyi Orijinal Şarkı

    • "Mighty River" (Mudbound)
    • "The Mystery of Love" (Call Me by Your Name)
    • "Remember Me" (Coco)
    • "Stand Up for Something" (Marshall)
    • "This Is Me" (The Greatest Showman)

    En İyi Ses Kurgusu

    • Baby Driver
    • Blade Runner 2049
    • Dunkirk
    • The Shape of Water
    • Star Wars: The Last Jedi
    • En İyi Ses Miksajı
    • Baby Driver
    • Blade Runner 2049
    • Dunkirk
    • The Shape of Water
    • Star Wars: The Last Jedi

    En İyi Animasyon Film

    • The Boss Baby
    • The Breadwinner
    • Coco
    • Ferdinand
    • Loving Vincent

    Yabancı Dilde En İyi Film

    • A Fantastic Woman
    • The Insult
    • Loveless
    • On Body and Soul
    • The Square

    En İyi Belgesel

    • Abacus: Small Enough to Jail
    • Faces Places
    • Icarus
    • Last Men in Aleppo
    • Strong Island

    En İyi Kısa Belgesel

    • Edith+Eddie
    • Heaven Is a Traffic Jam on the 405
    • Heroin(e)
    • Knife Skills
    • Traffic Stop

    En İyi Kısa Film

    • DeKalb Elementary
    • The Eleven O’Clock
    • My Nephew Emmett
    • The Silent Child
    • Watu Wote/All of Us

    En İyi Kısa Film (Animasyon)

    • Dear Basketball
    • Garden Party
    • Lou
    • Negative Space
    • Revolting Rhymes


    Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
    istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
    DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir

    Oscar ödülleri ve Akademi Ödülleri ile İlgili Benzer İçerikler

    ANLIK GÖRÜNTÜLEMELER
    1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü

    GENEL İSTATİSTİKLER
    3275 kez okundu.
    10 kişi, toplam 10 yorum yazdı.

    HABERİN ETİKETLERİ
    Oscar ödülleri, Akademi Ödülleri ve
    Sorgu:
    Yeni Haber
    şimdi
    Geri Bildirim