Anlık Bildirim

Apple, 2018'in ilk çeyreğinde 600 bin HomePod sattı

Strategy Analytics'in son raporuna göre Apple, 2018'in ilk çeyreğinde 600.000 adet HomePod sattı. Akıllı hoparlör pazarının sadece %6'sına hükmeden şirket Amazon ve Google'ın gerisinde kalmış durumda.
Bildiğiniz gibi Apple Watch, piyasadaki en pahalı giyilebilir teknoloji ürünlerinin başında geliyor. Bununla birlikte 350 dolara satılan HomePod da piyasadaki en yüksek fiyatlı akıllı hoparlör oldu. Ancak oldukça başarılı bir grafik çizen Apple Watch'un aksine HomePod'un gelecek için ümit verdiği söylenemez. Son rakamlara göre akıllı hoparlör bugüne kadar sadece 600.000 adet satabildi.
Strategy Analytics'in son raporuna bakılırsa Apple, küresel akıllı hoparlör pazarının yaklaşık %6'sını hakimiyeti altına almayı başarabilmiş. Yani Cupertinolu şirketin bu performansı ile Amazon, Google ve hatta Alibaba gibi rakiplerinin gerisinde kaldığını görüyoruz. Aslına bakılırsa 600.000 akıllı hoparlör satmak fena görünmüyor ancak aynı çeyrekte tam 4 milyon Echo satmayı başaran Amazon ile kıyaslandığında sönük kaldığı bir gerçek.

HomePod, Apple'ın yüzünü güldürmüyor

Amazon şu an akıllı hoparlör pazarında %43.6'lık bir paya sahip. Hemen ardından ise 2018'in ilk çeyreğinde sattığı yaklaşık 2.4 milyon Google Home ile pazarın %26.5'lik kısmını hakimiyeti altına alan Google geliyor. Bununla birlikte HomePod satışlarının Apple'ın yüzünü güldürmediğini ilk kez duymuyoruz.
Geçen ay Apple'ın HomePod'ları üreten Inventec Corp. ile temasa geçerek siparişleri yarıya indirdiği ve satışları arttırmak için ucuz bir model çıkarmayı düşündüğü iddia edilmişti. Analistler, HomePod’un başarılı olup olmayacağı konusunda biraz karamsar. Hatta bazıları, Apple’ın 2018’de sadece 2 milyon akıllı hoparlör satabileceğini tahmin ediyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim