Anlık Bildirim

Apple, kolluk kuvvetleri ile bilgi paylaşımı için portal kuruyor

Teknoloji devi Apple, yaptığı açıklamada 2018 yılı sonuna kadar, kolluk kuvvetleriyle bilgi paylaşımını kolaylaştıracak küresel bir portal kuracağını duyurdu. Gelişmeler haberimizde...
Apple yaptığı açıklama ile birlikte 2018 yılı sonuna kadar kimliği doğrulanmış kolluk kuvvetlerinin kanuni taleplerde bulunmaları, talepleri takip etmeleri ve şirketten özel bilgileri almaları için küresel bir web portalı açılacağını duyurdu.

Apple: Kullanıcılarımızın gizliliğini koruyacağız

Şirket ayrıca dünya çapında daha küçük polis güçlerine ve ajanslarına ulaşabilmek için kolluk kuvvetlerinin eğitimine adanmış profesyonellerden oluşan bir ekip oluşturduğunu da açıkladı. Söz konusu web portalının yeni Kanun Uygulama Destek Programının bir parçası olarak tüm dünyada mevcut olacağı ifade ediliyor. Apple'ın konu ile ilgili yaptığı açıklama da ise:
"Kolluk kuvvetlerinin toplumumuzu güvende tutmak için kritik bir rol oynadığına inanıyoruz ve her zaman bilgi sahibi olmamız durumunda geçerli bir yasal süreçle sunulduğunda bunu mümkün kılacağımızı her zaman savunduk. Kolluk kuvvetlerinin süregelen dijital kanıt ihtiyaçlarını kabul ederken, hukuk departmanımız bünyesinde, kolluk kuvvetlerinden küresel olarak alınan tüm yasal talepleri yöneten ve bunlara cevap veren özel bir ekibimiz bulunmaktadır. Ekibimiz aynı zamanda global olarak 7 gün 24 saat acil durum taleplerine cevap vermektedir.
...
Apple, kullanıcılarımızın güvenliğini ve gizliliğini korumaya kendini adamıştır. Yukarıdaki gelişmeler ve soruşturmalara yardımcı olmak için yaptığımız çalışma bu temel taahhüdün yerini korumaktadır." ifadeleri yer aldı.
Apple'ın kolluk kuvvetleri ile paylaşacağı bilgilerin, cihaz tanımlayıcılarını, müşteri hizmetleri kayıtları ve e-postaları, kayıtlı fotoğrafları, belgeleri, kişileri, takvimleri, yer imlerini, Safari tarama geçmişini, Apple Haritalar arama geçmişini, iMessages yedeklerini ve iOS cihaz yedeklerini içerebileceği belirtiliyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim