Anlık Bildirim

Gmail’in Android uygulaması da karanlık moda kavuşuyor

İçinde bulunduğumuz yıl pek çok uygulama için karanlık mod duyurusuna ev sahipliği yaptı. Bunlardan en sonuncusu Gmail’in Android uygulaması. Şimdilik sadece ayarlar kısmında.
Oy Ver
Gmail uygulamasına karanlık mod Tam Boyutta Gör
Son dönemin popüler özelliği karanlık mod, mobil işletim sistemleri ve uygulamalarının gözde konusu haline geldi. Bildiğiniz üzere Google da Android Q ile sistem çapında karanlık mod özelliği sağlamaya çalışıyor. Yani ayarlardan karanlık modu aktif ettiğinizde tüm uygulamaların buna uyum sağlanması isteniyor. Bu doğrultu da sırayla kendi uygulamalarına karanlık mod özelliği eklemeye başladı. Bunlardan en sonuncusu Gmail’in Android uygulaması olacak.

Şimdilik test aşamasında

Gmail’in karanlık modu henüz erken aşamalarında. Android sürümünün 2019.06.09 versiyonunu yükleyen kullanıcılar, telefon ayarlarında gece modunu seçtiklerinde, Gmail’in ayarlar kısmının da buna ayak uydurduğunu fark ettiler. Maillerin görüntülendiği sayfada ise şimdilik herhangi bir değişiklik yok. Ayrıca ayarlar kısmındaki karanlık modun da hatalarla dolu olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin bazı kısımlarda hem yazılar hem de arka plan siyah olarak kalıyor.

Tabii ki final sürümünde Gmail uygulamasının tamamına yayınlan, sorunsuz bir karanlık mod özelliği bizleri bekliyor olacak. Materyal tasarımla güncellenen Gmail uygulamasının oldukça beyaz arayüzü gözleri gerçekten yoruyor. Siyah tema ile birlikte bu sorun ortadan kalkacaktır.

Gmail’in Android uygulaması için karanlık modun ne zaman yayınlanacağı ile ilgili herhangi bir bilgi şimdilik bulunmuyor. Ancak resmi sürümler içerisinde testler başladığına göre fazla beklememiz gerekmeyecek.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim