Anlık Bildirim

Google Play Store'da ülke sınırlarını aşmak olanaklı hale geldi

Google uygulama mağazası Play Store için yeni bir özellik ekliyor. Artık ülke filtreli uygulamaları direkt yükleyebileceksiniz. Yeni özellik sayesinde VPN kullanımına da gerek kalmayacak.
Bazı uygulamalar belli ülkelere destek verirken, diğer ülke kullanıcıları bu uygulamaları çeşitli yöntemlerle akıllı telefonlarına indirebiliyorlar. Örneğin; PUBG uygulaması yakın zamana kadar sadece Çin kullanıcılarına açıktı. Bu tarz durumlarda en sık kullanılan yöntem VPN uygulamaları oluyor.
Google Play Store'da ülke filtreli bir uygulamayı indirmek istediğiniz taktirde uygulama bulunamıyor. İndirmek istediğiniz uygulama örneğin sadece ABD'de indirilebiliyorsa VPN indirip ip adresinizi ABD olarak seçip, Google Play Store ön belleğini temizledikten sonra giriş yaptığınız taktirde o uygulamayı indirebilir veya satın alabiliyorsunuz. Google'nin Android marketi Play Store için yayınladığı güncelleme sayesinde artık böyle uğraşmanıza gerek duymadan özel bir menü ile ülke filtreli uygulamayı indirebileceksiniz.

Nasıl Aktif Edilir?

Google Play Store'da ülke sınırlarını aşmak olanaklı hale geldi
 
Google Play Store'u açın. Sol tarafta ki ayarlar menüsünden hesabı seçin. En altta bulunan ülkeler ve profil seçeneğinine dokunun. Ülkeler seçeneğinden seçmek istediğiniz ülkeyi seçip ana sayfaya gelin. Artık indirmek istediğiniz uygulamayı indirebilir veya satın alabilirsiniz.

Bu işlemi yaparken bilmeniz gereken önemli bir konu var. İndirmek istediğiniz uygulama hangi ülke veya ülkelerde kullanıma açıksa o Google Play'den o ülkeyi seçmelisiniz.

Google Play güncellemesi kademe kademe dağıtılıyor yakın zamanda ülkemiz için de güncelleme alacaktır.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim