Anlık Bildirim

Niantic, Pokemon Go Fest mağdurlarına ödeme yapacak

Pokemon Go'nun geliştiricisi Niantic, geçtiğimiz yıl düzenlenen Pokemon Go Fest isimli etkinlik yüzünden ciddi harcamalar yapan ancak beklediklerini alamayan kişilere ödeme yapmayı kabul etti
Oy Ver

Niantic, Pokemon Go Fest mağdurlarına ödeme yapacak Tam Boyutta Gör
 

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında Pokemon Go'nun geliştiricisi Niantic, hem oyunun birinci yılını kutlamak hem de dinmek üzere olan Pokemon Go fırtınasını yeniden başlatmak için Pokemon Go Fest isimli bir etkinlik düzenlemişti. Etkinliğin tanıtım videosunda Niantic, oyuncuların gün boyunca etkinlik alanında nadir Pokemon'ları yakalayabileceğini çeşitli madalyalar ve yumurtalar kazanabileceğini duyururken etkinlik, oyuncular için felakete dönüşmüştü. Wi-Fi ve hücresel bağlantı sorunlarına etkinlik alanının lojistik açıdan yetersiz kalması da eklenince etkinlik için farklı eyaletlerden ve ülkelerden Chicago’ya gelen kişiler Niantic'e dava açmıştı.


Niantic pes etti 

Etkinliğe katılmak için ulaşım ve konaklama başta olmak üzere ciddi harcamalar yapan oyuncular, bu harcamalarının karşılıklarını alamadıklarını belirtip uğradıkları zararın Niantic tarafından karşılanmasını isterken Niantic ise oyunculara oyun içi harcamalarda kullanabilecekleri 100$'lık hediye vermeyi önermişti. Oyuncuların baskısına daha fazla dayanamayan ve hukuki sürecin uzamasını istemeyen şirket dün bir açıklama yaptı ve etkinliğe katılan kişilerin zararının giderilmesi için 1.5 milyon dolarlık fon oluşturulduğunu duyurdu.


Niantic'in mahkemeye sunduğu belgelere göre 25 Mayıs 2018 tarihine kadar şirketin resmi web sitesinde, kişilerin bu fondan nasıl faydalanabileceklerine dair ayrıntılı bir kılavuz yer alacak. Ayrıca şirket katılımcılara, fondan yararlanabileceklerine dair bir mail de gönderecek. Etkinliğe katılan kişiler 107$'a kadar olan harcamaları için herhangi bir makbuz göstermeksizin para iadesi alabilecek ancak bu miktarın üstünde olan uçak bileti, konaklama ücreti, otopark ve araç kiralama ücretleri gibi giderler için katılımcıların makbuz göstermesi gerekecek. Herkesin parası iade edildikten sonra fonda kalan para ise şirkete geri dönmeyecek. Niantic artan paranın iki adet kar amacı gütmeyen kuruluşa iletileceğini belirtiyor.


Tabi ödemeleri talep edebilmek için katılımcıların etkinliğe katıldıklarını ispat etmeleri gerekiyor. Bu ispat için de en önemli araç Pokemon Go Fest bileti olacak. Her biri 20$ değerinde olan biletler satışa sunulduktan sadece 15 dakika içinde tükenmiş ve daha sonrasında biletler, eBay gibi platformlarda 800$'a alıcı bulmuştu.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim