Anlık Bildirim

Samsung The Wall ekranı artık profesyonel

Micro LED konusunda önemli çalışmalar yapan Samsung, CES 2018 fuarında tanıttığı 146 inçlik The Wall adındaki ekranını şimdi de işletmelere yönelik olarak hazırladı.

CES 2018 fuarında 146 inçlik devasa boyutuyla micro LED televizyonu ilgi gören Samsung şimdi de işletmelere yönelik olarak bir versiyon duyurdu. The Wall Professional adındaki versiyon kurumsal özelliklere sahip.

The Wall Professional özellikleri

The Wall Professional aslında yekpare bir ekran değil. Samsung, kare şeklinde birden fazla ekranı birleştirerek bu yapıyı elde ettiğini belirtiyor. 4K çözünürlüğündeki panel bu sayede modüler hale geliyor ve her mekâna uygun şekillendirilebiliyor.

İşletmeler projelerine uygun olarak 146 inç ötesine de geçebiliyor. Performans veya kaliteden ödün vermeksizin sınırsız LED ekran eklemek mümkün hale getirilmiş. Ekran 1600 nit gibi devasa bir parlaklık seviyesine çıkabiliyor. Kontrast oranı ise neredeyse sonsuz.

İşletmeler için Samsung, MagicInfo adında bir içerik kontrol yazılımı da eklemiş. Bu yazılım ile oluşturduğunuz içeriği tüm bir ekrana veya birden fazla küçük ekrana aktarabiliyorsunuz. Ekran ayrıca oluşan hataları da bildirebiliyor. Ekran ISE 2018 fuarında sergilenmeye devam ediyor.

MicroLED nedir?

Apple, Samsung gibi üreticilerin büyük ilgi gösterdiği microLED ekranların görüntüleme endüstrisini derinden etkilemesi bekleniyor. MicroLED teknolojisi mikroskopik derecede küçük yani yaklaşık 100 mikrometre boyutundaki LED’leri ifade ediyor. Her bir pikseli oluşturan microLED’ler yüksek enerji verimliliğine ve uzun ömre sahip. Ayrıca parlaklık açısından da OLED teknolojisinden oldukça ileride ve yanma problemi yaşanmıyor. MicroLED ekranların yakın gelecekte OLED ekranlardan daha popüler olacağına inanılıyor.

Diğer taraftan geleneksel LED ekranlar gibi birden çok katmanlı değil ve bir entegre devrenin üzerine microLED’ler verimli bir şekilde uygulanabiliyor. Böylece 2 cm seviyesinin de altına inen ekranlar ortaya çıkıyor.

Üretim konusundaki sıkıntıların devam etmesi nedeniyle yeni televizyon hemen piyasaya sürülemeyecek. Samsung’un yılın ikinci yarısında üretimi dengelemeyi ve bir miktar televizyonu piyasaya sürmeyi planladığı konuşuluyor. Eğer işler yolunda giderse 2019 yılında daha çok microLED televizyon görebileceğiz.

 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim