Anlık Bildirim

Tesla halka açık bir şirket olmaya devam edecek

Kararlı bir şekilde Tesla’yı borsadan çekeceği duyurusu yapan ve manipülasyonla suçlanan Elon Musk fikir değiştirdi. Ünlü CEO halka açık kalmaya devam etme kararı aldı.
Oy Ver

Ağustos ayının başlarından bu yana elektrikli araç devi Tesla’nın borsadan çıkarak özel bir işletme haline geleceği iddiaları tartışılıyordu. Tartışmayı bizzat başlatan Elon Musk yine bizzat son noktayı koydu.

Geri adım

Son dönemde hisselerde yaşanan dalgalanmalar ve bazı hissedarların geleceğe yönelik düşük fiyat tahminlerinde bulunması Musk’a hamle yapma gereği hissettirmişti. Bir açıklama yapan ünlü CEO yakın dönemde özel bir işletme haline dönüşeceklerini ve gerekli yatırımın da alındığını bildirmişti. Hatta bu yatırımcının Suudi bir prens olduğu da gündeme gelmişti.

Açıklamaları nedeniyle Menkul Kıymetler Komisyonu’nun da hedefine oturan ve manipülasyon suçlamasıyla karşı karşıya kalan Musk, Cuma günü bir açıklama yaparak tartışmaları bitirdi.

Musk özel bir işletmeye dönüşme konusunda hissedarların çoğunun desteğini aldığını ancak halka açık bir şirket olarak kalmanın daha iyi olacağı kararına vardığını yayınladığı bir mektupla duyurdu.

Günlerdir Tesla’nın borsadan çekilip çekilmeyeceği konusundaki tartışmalar böylece son buldu ancak Musk’un başı ağrıyabilir. Menkul Kıymetler Komisyonu yaptığı açıklamalar nedeniyle Musk ve 8 yöneticiyi mahkemeye çağırmıştı. Eğer kanunların çiğnendiğine karar verilirse Musk ceza alabilir.

 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim