Anlık Bildirim

Twitter hisselerinin yüzde biri çalışanların oluyor

Dev firmaların işten çıkarma hamleleri ödenen tazminatlar yüzünden oldukça tuzlu oluyor. Jack Dorsey ise şirketi zora sokmamak adına elini taşın altına sokuyor.

Kurucusu Jack Dorsey'in yeniden geçici patron koltuğuna oturması ile birlikte sosyal ağ devi Twitter'da da hareketli günler başlamıştı. Yeni patron Kordestani göreve başlamasına rağmen Dorsey etkisi hız kesmiyor. İlk etapta yeniden yapılanma süreci sebebiyle iş gücünün yüzde 8'ini kesen Dorsey, çalışanların düşen morallerini artırmak adına önemli bir karar aldı.

Gelecek haftaki hissedar toplantısında resmiyet kazanacak karara göre Dorsey, elindeki Twitter hisse senetlerinin yüzde 30'unu işçiler için ayrılan tazminat havuzuna aktaracak. Bu rakam şirketin yüzde 1 hissesine denk geliyor. Aktarılan toplam hisse senetlerinin değeri ise 200 milyon dolar civarında. Aslında buna bir nevi bağış da diyebiliriz zira senetlerin geri dönüşü olmayacak. 

Elbette bu hisse senetleri doğrudan çalışanların hesabına aktarılmıyor. Havuzda bekleyen senetler gelecekte yaşanacak işten çıkarma durumlarında personele tazminat olarak ödenecek. İşini kaybeden çalışan tazminat hisselerini elden çıkararak para kazanabilecek. Şu anda Twitter hisseleri 29$ seviyesinde. 

Jack Dorsey bunun çalışanlara yapılmış doğrudan bir yatırım olduğunu belirtiyor. Aslında bir bakıma doğru zira hisselerin tavan yaptığı dönemlerde iyi bir gelir elde edilecektir. Bunun yanında Twitter'ın işten çıkarma durumlarında ekstra tazminat miktarı hazırlamasına da gerek olmayacak ve bu da şirketin işine gelecek.  
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim