Anlık Bildirim

Volvo Çin'in yollarında 100 adet sürücüsüz araç denemeyi planlıyor

Geleceğin teknolojileri arasında gösterilen sürücüsüz araçlara dair testler her geçen gün biraz daha artıyor. Volvo hedeflediği yeni projesiyle Çin'de 100 otonom araçlık test yapmayı planlıyor.
Volvo otonom araç tarihinde şu ana kadarki en büyük test projesini gerçekleştirmeyi hedefliyor. Eğer herşey planladığı gibi giderse İsveçli otomobil devi Çin'de 100 adet otonom araçtan oluşan bir deney yapmayı planlıyor.
Çin'in halka açık karayollarında denenecek araçların olağan trafik koşullarındaki hareketleri gözlemlenecek. Geçmişe baktığımız zaman halka açık yollarda Google tarafından da yapılan bu tarz testlerde onay alınırsa ilk defa bu denli yüksek sayıda araç kullanılacak.
Herşey pratikte olumlu görünse de şu an için bu projenin başlaması adına bir ilerleme kaydedilmiş değil. Önümüzdeki ayları Çin'deki şehirlerin yetkilileri müzakere ederek geçireceğini belirten Volvo, bu şehirlerde denemelerini yapabilmek için gerekli altyapı ve izinleri almaya çalışacaklarını söylüyor.
Şu an için Çin'de ne kadar şehrin bu proje için yeşil ışık yakacağı ve proje sonucunda verilerin ne zaman elde edileceği bilinmez ama bu tarz deneylerin bizleri sürücüsüz araçlara bir adım daha yakınlaştırdığı su götürmez bir gerçek.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim