Son Aramalarınız TEMİZLE
    Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
    Header'ı Tuttur
    Header'da Teknoloji Gündemi
    Anasayfa
    Büyük Slayt ve Popüler Haberler
    Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
    İçerikleri Yeni Sekmede Aç
    Detay Sayfaları
    Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
    Renk Seçenekleri
    Gece Modu (Koyu Tema)
    Sadece Videolar için Gece Modu
    Haber Gir indirim kodu
    Anlık Bildirim

    Yılın Oyunu açıklandı: İşte The Game Awards 2018 kazananları

    The Game Awards 2018 ödül töreni bu gece düzenlendi. Sony Santa Monica'dan God of War, Yılın Oyunu (GOTY) ödülünün kazananı oldu. İşte geceye damgasını vuran diğer yapımlar:
    Oy Ver

    Oyun dünyasının en prestijli ödül töreni The Game Awards 2018 bugün düzenlendi. 30 farklı kategoride düzenlenen ödül töreninde yıla damgasını vurmuş birçok kaliteli yapım birbirleriyle yarıştı. Kazanlar listesine ise Santa Monica'dan God of War ve Rockstar Games'den Red Dead Redemption 2 damgasını vurdu. 

    Yılın Oyunu: God of War


    The Game Awards ödüllerinin en çok merak edilen kısmı bildiğiniz gibi Yılın Oyunu (GOTY) kategorisi. Geçtiğimiz yıl bu ödülü Legend of Zelda: Breath of the Wild kazanmıştı. Bu yılın adayları ise God of War, Red Dead Redemption 2, Marvel's Spider-Man, Assassin's Creed Odyssey, Monsther Hunter: World ve Celeste'di. God of War, tüm bu yapımlar arasından sıyrılıp Yılın Oyunu ödülünü kazanmayı başardı.

    Gecenin dikkat çeken bir diğer yapımı ise Rockstar Games'in popüler oyunu Red Dead Redemption 2 oldu. Tam dört farklı kategoride ödül kazanan oyun, bu senenin en çok kazanan yapımı olarak geceye damgasını vurdu. RDR 2'nin sekiz farklı kategoride adaylığı bulunuyordu.

    Yılın Oyunu

    Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
    Celeste (Matt Makes Games)
    God of War (Sony Santa Monica / SIE)
    Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
    Monster Hunter: World (Capcom)
    Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

    En İyi Oyun Yönetimi

    A Way Out (Hazelight Studios / EA)
    Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
    God of War (Sony Santa Monica / SIE)
    Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
    Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

    En İyi Anlatım

    Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
    God of War (Sony Santa Monica / SIE)
    Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
    Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
    Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

    En İyi Sanat Yönetimi

    Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
    God of War (Sony Santa Monica / SIE)
    Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
    Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
    Return of Obra Din (3909 LLC)

    En İyi Müzik

    Celeste (Lena Raine)
    God of War (Bear McCreary)
    Marvel’s Spider-Man (John Paesano)
    Ni No Kuni II (Joe Hisaishi)
    Octopath Traveler (Yasunori Nishiki)
    Red Dead Redemption 2 (Woody Jackson)

    En İyi Ses Tasarımı

    Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch Studios / Activision)
    Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
    God of War (Sony Santa Monica / SIE)
    Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
    Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

    En İyi Performans

    Bryan Dechart as Connor, Detroit: Become Human
    Christopher Judge as Kratos, God of War
    Melissanthi Mahut as Kassandra, Assassin’s Creed Odyssey
    Roger Clark as Arthur Morgan, Red Dead Redemption 2
    Yuri Lowenthal as Peter Parker, Marvel’s Spider-Man

    Games for Impact (Sosyal bir anlam/mesaj içeren oyun)

    11-11 Memories Retold (Digixart / Aardman Animations / BANDAI NAMCO Entertainment)
    Celeste (Matt Makes Games)
    Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
    Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
    The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories (White Owls / Arc System Works)

    En İyi Devam Eden Oyun

    Destiny 2 (Bungie / Activision)
    Fortnite (Epic Games)
    No Man’s Sky (Hello Games)
    Overwatch (Blizzard)
    Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal / Ubisoft)

    En İyi Bağımsız Oyun

    Celeste (Matt Makes Games)
    Dead Cells (Motion Twin)
    Into the Breach (Subset Games)
    Return of the Obra Dinn (3909 LLC)
    The Messenger (Sabotage Studio)

    En İyi Mobil Oyun

    Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
    Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
    Fortnite (Epic Games)
    PUBG MOBILE (Lightspeed & Quantum / Tencent Games)
    Reigns: Game of Thrones (Nerial / Developer Digital)

    En İyi VR/AR Oyunu

    ASTRO BOT Rescue Mission (SIE Japan Studio / SIE)
    Beat Saber (Beat Games)
    Firewall Zero Hour (First Contact Entertainment / SIE)
    Moss (Polyarc Games)
    Tetris Effect (Resonair / Enhance, Inc)

    En İyi Aksiyon Oyunu

    Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
    Dead Cells (Motion Twin)
    Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
    Far Cry 5 (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
    Mega Man 11 (Capcom)

    En İyi Aksiyon/Macera Oyunu

    Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
    God of War (Sony Santa Monica / SIE)
    Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
    Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
    Shadow of the Tomb Raider (Eidos Montreal / Crystal Dynamics / Square Enix)

    En İyi RPG

    Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age (Square Enix / Square Enix)
    Monster Hunter: World (Capcom)
    Ni no Kuni II: Revenant Kingdom (Level 5 / BANDAI NAMCO Entertainment)
    Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
    Pillars of Eternity II: Deadfire (Obsidian Entertainment / Versus Evil)

    En İyi Dövüş Oyunu

    BlazBlue: Cross Tag Battle (Arc System Works)
    Dragon Ball FighterZ (Arc System Works / BANDAI NAMCO Entertainment)
    Soul Calibur VI (Bandai Namco Studios / BANDAI NAMCO Entertainment)
    Street Fighter V Arcade (Dimps / Capcom)

    En İyi Aile Oyunu

    Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
    Nintendo Labo (Nintendo EPD / Nintendo)
    Overcooked 2 (Ghost Town Games / Team 17)
    Starlink: Battle for Atlas (Ubisoft Toronto / Ubisoft)
    Super Mario Party (NDCube / Nintendo)

    En İyi Strateji Oyunu

    BATTLETECH (Harebrained Schemes / Paradox Interactive
    Frostpunk (11 bit studios)
    Into the Breach (Subset Games)
    The Banner Saga 3 (Stoic Studio / Versus Evil)
    Valkyria Chronicles 4 (Sega CS3 / Sega)

    En İyi Spor/Yarış Oyunu

    FIFA 19 (EA Vancouver / EA Sports)
    Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
    Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
    NBA 2K19 (Visual Concepts / 2K Sports)
    Pro Evolution Soccer 2019 (PES Productions / Konami)

    En İyi Multiplayer Oyun

    Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
    Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
    Fortnite (Epic Games)
    Monster Hunter: World (Capcom)
    Sea of Thieves (Rare / Microsoft Studios)

    En İyi Öğrenci Yapımı Oyun

    Combat 2018 (Inland Norway University of Applied Sciences – Norway)
    Dash Quasar (UC Santa Cruz)
    JERA (Digipen Bilbao, Spain)
    LIFF (ISTART Digital – France)
    RE: Charge (MIT)

    En İyi Çıkış Yapan Bağımsız Oyun

    Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
    Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
    Moss (Polyarc Games)
    The Messenger (Sabotage Studio)
    Yoku’s Island Express (Villa Gorilla)

    En İyi E-Spor oyunu

    CSGO
    DOTA2
    Fortnite
    League of Legends
    Overwatch

    En İyi E-Spor Oyuncusu

    Dominique "SonicFox" McLean (Echo Fox)
    Hajime "Tokido" Taniguchi
    Jian "Uzi" Zi-Hao (Royal Never Give Up)Oleksandr "s1mple" Kostyliev (Natus Vincere)
    Sung-hyeon "JJoNak" Bang (New York Excelsior)

    En İyi E-Spor Takımı

    Astralis (CSGO)
    Cloud9 (LOL)
    Fnatic (LOL)
    London Spitfire (OWL)
    OG (DOTA2)

    En İyi E-Spor Koçu

    Bok "Reapered" Han-gyu (Cloud9)
    Cristian "ppasarel" Banaseanu (OG)
    Danny "zonic" Sørensen (Astralis)
    Dylan Falco (Fnatic)
    Jakob "YamatoCannon" Mebdi (Team Vitality)
    Janko “YNk” Paunovic (MiBR)

    En İyi E-Spor Turnuvası

    ELEAGUE Major: Boston 2018
    EVO 2018
    League of Legends World Championship
    Overwatch League Grand Finals
    The International 2018

    En İyi E-Spor Sunucusu

    Alex "Goldenboy" Mendez
    Alex “Machine” Richardson
    AndersBlume
    Eefje “Sjokz” Depoortere
    Paul “RedEye” Chaloner

    En İyi E-Spor Anları

    C9 Comeback Win In Triple OT vs FAZE (ELEAGUE)KT vs IG Base Race (LOL Worlds)G2 Beating RNG (LOL Worlds)
    OG’s Massive Upset of LGD (DOTA 2 Finals)
    SonicFox Side Switch Against Go1 in DBZ (EVO)

    Yılın İçerik Üreticisi

    Dr. Lupo
    Myth
    Ninja
    Pokimane
    Willyrex


    Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
    istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
    DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
    ANLIK GÖRÜNTÜLEMELER
    1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü

    GENEL İSTATİSTİKLER
    10952 kez okundu.
    11 kişi, toplam 11 yorum yazdı.

    HABERİN ETİKETLERİ
    Oyun, the game awards ve
    Sorgu:
    Önceki ve Sonraki İçerikler
    Daha Yeniler Daha Eskiler
    Yeni Haber
    şimdi
    Geri Bildirim