Anlık Bildirim

Android uygulamaları kullanıcıların katılımlarıyla optimize edilecek

Google Play üzerinde başlayacak yeni proje ile uygulamalar cihaz üzerinde nasıl davranıyor tespit edilecek ve sonraki dönemde indirmelerin daha hızlı hale getirilmesi sağlanacak.
1

Android uygulamaları kullanıcıların katılımlarıyla optimize edilecek Tam Boyutta Gör

Mobil cihazların donanımları geliştikçe uygulamaların boyutlarının da kat be kat büyüdüğü bilinen bir gerçek. Bu bakımdan sürekli bir RAM ve depolama yarışı yaşanıyor. Google bu patlamanın önüne geçebilmek için yeni bir proje başlattı.

Uygulama kurulum optimizasyonu

Uygulama kurulum optimizasyonu adı verilen yeni projede bir uygulamanın kurulumdan sonra ilk açıldığında hangi bileşenlerinin kullanıldığı tespit edilecek ve buna göre optimizasyon yapılacak. Ne kadar çok kullanıcı bu projeye katılırsa bir uygulamanın röntgeni o kadar iyi çekilecek.

Google Play uygulamasının Ayarlar kısmından erişilebilecek yeni girişim uygulama kullanımı haricinde herhangi bir veri toplamıyor. Bu bakımdan endişe edilecek bir durum değil. Google herkesi bu projeye katılmaya çağırıyor.

Google yapılan optimizasyonları sonrasında uygulamaların indirilmesinde hızlanma, açılış sürelerinde kısalma ve sistem kaynaklarının daha verimli kullanımı şeklinde sonuçlar almayı amaçlıyor.

Henüz Google’ın ne tür çözümler üreteceği belli değil ancak bir uygulamanın önce en çok kullanılan bileşenlerinin indirilmesi ve diğer bileşenlerin kullanılmak istendiği zaman otomatik olarak indirilmesi şeklinde çözümler sunulabilir. Optimizasyon özelliği Google Play 24.5.13 sürümü ile birlikte sunulacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim