Anlık Bildirim

Apple, Microsoft'u yalancı şahitlikle suçluyor

Apple ve Epic'in mahkeme savaşı birçok bilgiyi açığa çıkarmaya başladı. Son olarak Microsoft'un Xbox satışlarından kâr etmediğini açıklaması, Apple tarafından gerçekçi bulunmadı.

Apple, Microsoft'u yalancı şahitlikle suçluyor Tam Boyutta Gör

Apple, Xbox iş geliştirme başkan yardımcısı Laurie Wright'ın Apple ile Epic Games arasındaki dava kapsamında düzenlenen duruşmada verdiği ifadeden memnun değil.

Mahkemede Xbox yöneticisinin, Microsoft'un konsol satışlarından kâr etmediğini söylemesi tartışma yarattı. Apple, Wright'ın iddiasını "dayanaksız " olarak nitelendirerek Microsoft'u "kasıtlı olarak" belgeleri mahkemeden saklamaya çalışmakla suçladı. Apple'ın avukatları, mahkemenin, Microsoft sözcüsünün ifadelerinin "güvenilirliği hakkında olumsuz sonuçlar" çıkarmasını istiyor.

Apple, Microsoft'u yalancı şahitlikle suçluyor Tam Boyutta Gör

Epic'e göre Microsoft haklı

Epic Games avukatlarının belirttiği üzere, Microsoft gibi oyun konsolu üreticilerinin böylesine yüksek bir komisyon almaları gerekiyor. Çünkü platformda yapılan satın alımlar, donanımdan kazanmadıkları için bu şirketlerin ana gelir kaynağı. Dolayısı ile de yüksek oyun maliyeti, konsollar için yüksek komisyon ücretlerinin haklı olduğu anlamına geliyor.

Ancak Epic Games'in mantığına göre iPhone, "genel amaçlı" bir cihaz olarak görülmeli ve bu da kullanıcıların uygulamaları sadece App Store'dan değil, dışarıdan da yüklemelerine izin verilmesi gerektiği anlamına gelmekte. Üstelik Apple'ın akıllı telefonları zararına da satılmıyor. Bu da Epic Games'e göre, Apple'ın %30'luk yüksek App Store komisyonunun haksız olduğu anlamına geliyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim