Anlık Bildirim

Intel ve Samsung yine de Apple’ın yolunu gözlüyor

TSMC’nin artan yonga siparişleri nedeniyle zorlanmaya başlaması, Apple’ı yeni dökümcüler bulmaya zorlayabilir. Intel ve Samsung bu muhtemel fırsatı kaçırmak istemiyor.

Apple M1 Mx yongası Tam Boyutta Gör

Geçtiğimiz günlerde yaptığı etkinlik ile Intel ve AMD’ye korku salan Apple bu yola sıkı sıkıya bağlı kalacağını göstermiş oldu. Artık döküm pazarında dev bir müşteri haline gelen Apple sektörün oyuncularını da hareketlendirdi. 

Intel ve Samsung umutlu

Apple uzun süredir TSMC döküm hatlarına bağlı ve yeri geldiğinde bant ayırmak için kesenin ağzını açmaktan geri kalmıyor. Apple M1 Pro ve Apple M1 Max ile birlikte TSMC’nin 5nm hatları zorlanmaya başlayacak ve bu da küresel çip krizinin ateşini körükleyebilir. Intel ve Samsung işte burada devreye girecek. 

Sektör kaynakları Intel ve Samsung’un yeni Apple M1 işlemcilerinden döküm payı kapmak için hazırlık içerisinde olduğunu belirtiyor. Her iki firma da hali hazırda ileri üretim teknikleri için büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. 

Ne var ki TSMC uzun süreli ortaklığının ekmeğini yemeye devam ediyor. Bu bakımdan yeni yongaların ilk adresi TSMC olacak. Bununla birlikte artan kota sıkıntısı nedeniyle Apple bazı ürünlerini Intel veya Samsung’a kaydırabilir. Önümüzdeki dönemde bazı ihtimaller şekillenecektir. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim