Anlık Bildirim

ARM iddialı yeni grafik birimlerini duyurdu

ARM Mali-G710 amiral gemisi telefon ve dizüstülere hitap ederken Mali-G510 birimi orta seviyede, Mali-G310 ise giriş seviyesinde tatmin edici grafik performansı sunacak.

ARM Mali-G310 gecenin yıldızı oldu

Cortex tarafında önceki nesle göre önemli iyileştirmeler sunan yeni nesilleri tanıtan ARM grafik tarafında da aynı sinerjiyi sürdürüyor. Mali-G710, G510 ve G-310 grafik birimleri sayısız yenilikle birlikte geliyor. 

Mali-G710 neler sunacak?

Mobil grafik birimi segmentinde Apple ve Qualcomm performans anlamında açık ara lider durumda ancak nicelik anlamında Mali öne çıkıyor. Sadece 2020 yılında 1 milyar Mali grafik yongası elektronik cihazlarda kendisine yer buldu. Segmentin en çok satanı yine Mali. 

Akıllı telefonlardan tabletlere ve televizyonlara kadar geniş bir kesime hitap eden Mali teknolojileri bundan böyle dizüstülere de güç verecek. Mali-G710 grafik birimi Mali-G78 birimine göre yüzde 20 daha hızlı ve enerji verimli. Amiral gemisi telefonların yanı sıra Chromebook modellerine de sunulacak. 

ARM Mali-G310 gecenin yıldızı oldu

Valhall mimarisinin üçüncü neslini temsil ettiği için Mali-G77 ve Mali-G78 grafik birimleri ile özünde aynı çizgileri paylaşıyor ancak gelişmiş yapay zekâ sayesinde video gösterimleri, görseller ve oyunlar daha iyi optimize ediliyor. Mali-G610 ise tamamen aynı ancak daha küçük çekirdek ölçeklendirmesi nedeniyle sadece akıllı telefonlara hitap ediyor. 

ARM Mali-G310 gecenin yıldızı oldu Tam Boyutta Gör

Mali-G510 ve Mali-G310

Mali-G510 grafik birimi G51 biriminin yerini alıyor ancak iki kata kadar performans artışı, yüzde 22 daha iyi enerji verimliliği ve iki kat daha iyi yapay zekâ performansı ile dikkat çekiyor. Orta seviye telefonlar ve akıllı televizyon ürünleri için oldukça ideal bir yonga olacak.

Gecenin gizli yıldızı ise Mali-G310 birimi diyebiliriz. G31 birimine göre Vulkan performansında 4.5 kata kadar artış ve 6 kat daha hızlı desen birimi yanında Android ara yüz işleme performansında iki kat iyileştirme giriş seviyesinde aranan bir yonga haline getirecek. Özellikle Cortex-A510 ve Mali-G310 ikilisini çok sık görecek gibiyiz.
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim